FANSHOP

Předsezonní tisková konference | Jdeme znovu bojovat o návrat do ligy

21. 8. 2020 | Radek Šamša

Předsezonní tisková konference | Jdeme znovu bojovat o návrat do ligy

Vedení Dukly včetně kouče A týmu Romana Skuhravého znovu vyhlásili útok na nejvyšší příčky Fortuna národní ligy. Cíl je opět jasný – postoupit do první ligy.

„Nadále je naším cílem návrat do ligy. Druhým cílem je rozvoj hráčů a talentů. A třetím je udržení vyrovnaného rozpočtu,“ stanovil cíle pro nový ročník předseda představenstva klubu Ing. Bohumil Paukner.

Před novináři se vracel ještě k minulému ročníku, v němž Dukla doplatila na nástrahy koronaviru a nakonec setrvala ve FNL, ale i trenér Roman Skuhravý má jasno – a to nejen o cíli, ale i způsobu jeho dosažení.

„Třem týmům, které dostaly dárek v podobě ligové účasti, přeji, aby hrály lépe než v minulé sezoně. Co se týká nás, chceme postoupit tím nejlepším fotbalem. Řekli jsme si i s majitelem klubu panem Petrem Pauknerem, jakým způsobem by to mělo být, a toho si vážím nejvíc.“

Novinářům se představil také nový výkonný ředitel klubu David Šrámek, který ve funkci vystřídal Pavla Vandase. „Přešel jsem v Dukle různými pozicemi jako registrace hráčů, účetnictví a PR, podílím se i na trénování mládeže, takže zorientovat se v klubu pro mě nebylo těžké. Věřím, že se nám podaří Duklu dostat zpět do první ligy a získat si zájem veřejnosti i fanoušků,“ řekl Šrámek.

A-tým povede s kapitánskou páskou Daniel Kozma. Mezi třemi tyčemi by prozatím mělo zůstat vše při starém – jedničkou bude Filip Rada, krýt záda mu budou mladí talentovaní gólmani Antonín Kinský a Jan Šťovíček.

„Takový talent jsem v ruce ještě nikdy neměl. Nikdy jsem neviděl sedmnáctiletého kluka s takhle nastavenou hlavou.Tonda Kinský je pro mě úkaz. Dostane svoji šanci a věřím tomu, že to je obrovská budoucnost Dukly, a to nejen sportovní,“ chválil syna bronzového medailisty z mistrovství Evropy v Portugalsku z roku 2004 kouč Roman Skuhravý.

Poprvé se Dukla v novém soutěžním ročníku 2020/21 představí v sobotu od 10:15 na Stadionu Evžena Rošického proti Vyšehradu.

Podívejte se na záznam z tiskové konference:

 

Fotogalerie


Partneři klubu