PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia
    FANSHOP

Daniel Tetour přestoupil do Baníku Ostrava

13. 8. 2020 | Radek Šamša

Daniel Tetour přestoupil do Baníku Ostrava

FK Dukla Praha potvrdila odchod kapitána Daniela Tetoura do ostravského Baníku, který aktivoval blíže nespecifikovanou výstupní klauzuli v hráčově kontraktu.

Kapitán Daniel Tetour se po sedmi letech loučí s Juliskou. Služebně nejstarší hráč Dukly, nepočítáme-li gólmana Filipa Radu, přišel do dejvického celku v roce 2013 z pražské Sparty, odkud na Julisce hostoval už v roce 2011.

Během té doby naskočil do 200 utkání včetně dorosteneckých kategorií a připsal si 24 gólových zásahů. Poslední start si připsal 11. července na Julisce proti Varnsdorfu v předposledním kole minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže. Za celou uplynulou sezonu odehrál 28 ligových zápasů, v nichž čtyřikrát skóroval. Ve čtvrtek stvrdil svůj přestup do prvoligového Baníku a znovu tak bude působit pod bývalým koučem Dukly Lubošem Kozlem.

„Opravdu mě zasáhlo, že jsme po dlouhé sezoně nedostali možnost zabojovat o postup. V Dukle jsem působil opravdu hodně dlouho a jsem rád, že jsem tu mohl být. Potkal jsem se s lidmi, kterým na své práci opravdu záleží. Děkuji majiteli za jeho ochotu a trpělivost, ten klub má v srdci. Na závěr chci říct, že si nesmírně vážím podpory fanoušků. Podopry té většiny z nich, která za námi stála, i v časech, kdy to trochu skřípalo,“ řekl Daniel Tetour.

„Klub Danielovi děkuje za jeho oddané služby a přeje mu hodně štěstí v budoucí kariéře. K informacím, které proběhly v tisku ohledně finančních podmínek Daniela Tetoura v Dukle, lze pouze připomenout radio Jerevan, které mělo podobně věrohodné zprávy. Starší generace ví, o co jde, mladším je třeba uvést příklad: ‚Hovoří radio Jerevan, časový signál: bude přesně 20 hodin, maximálně 20:30‘,“ poznamenal k mediálním spekulacím předseda představenstva Ing. Bohumil Paukner.

Děkujeme, kapitáne!

 

Fotogalerie


Partneři klubu