Dukla míří do první ligy!

17. 7. 2020 | Klub

Dukla míří do první ligy!

Profesionální kluby první a druhé ligy na pátečním ligovém gremiu schválily zvýšení počtu účastníků FORTUNA:LIGY na 18 mužstev. Zároveň odsouhlasily dohrání posledních dvou kol skupiny o záchranu v nejvyšší soutěž. Následná baráž ale byla zrušena, což při dohrání soutěže znamená postup FK Dukla Praha po roční odmlce zpět do první ligy!

Dukla prvoligová. Po roce v FN lize je tohle slovní spojení velmi reálné. Zelenou postupu Dukly do Fortuna ligy totiž dalo setkání ligového grémia. Sportovní cestou by se mělo ve dvou kolech skupiny o záchranu rozhodnout o sestupujícím, přičemž FK Dukla Praha pak jako třetí tým druhé nejvyšší soutěže postoupí o patro výš.

"Je to pro mě překvapení, jakým způsobem se rozhodlo," řekl bezprostředně po rozhodnutí ligového gremia trenér Roman Skuhravý a dodal: "pro nás se na nastavené cestě nic nemění. Po dohodě s majitelem postupujeme stále stejně. I když první liga bude určitě ekonomicky náročnější." 

Zástupci 32 profesionálních klubů se zároveň shodli na zrušení nadstavby v příštím ročníku první ligy. Tu má podle pátečního rozhodnutí hrát 18 mužstev, přičemž na konci ročníku budou tři nejslabší celky sestupovat do FN ligy. Počet účastníků se tak znovu vrátí do režimu 16 + 16. 

Závěr nejvyšší fotbalové soutěže zkomplikovaly na začátku července pozitivní testy na přítomnost nemoci COVID-19 u karvinských fotbalistů.  Ligová fotbalová asociace proto odložila dvě kola skupiny o záchranu na 23. a 26. července. Původně přitom posunula i baráž, v níž si Dukla zajistila účast. Na pátečním setkání gremia se baráž zrušila. "Byl bych radši, kdybychom o postupu rozhodli na hřišti. V tuto chvíli nám nezbývá než čekat na dohrání soutěže," poznamenal k rozhodnutí Skuhravý.

Mužům rozhodnutím zástupců klubů skončila sezona. "Pozitivní je, že si můžu naplánovat, kdy začne pro hráče příprava na novou sezonu," zakončil Skuhravý.

 

Fotogalerie


Partneři klubu