Áčko může potvrdit třetí příčku vítězstvím nad Varnsdorfem

9. 7. 2020 | Redakce

Áčko může potvrdit třetí příčku vítězstvím nad Varnsdorfem

Dukla ve 29. kole na Julisce přivítá tým ze spodních pater tabulky, FK Varnsdorf. Ten se díky vítězství nad MFK Vítkovice v posledním odehraném kole odpoutal od sestupových příček, naopak svého soupeře odsoudil k pádu do Moravskoslezské fotbalové ligy.

To dejvičtí hráči mají zcela jiné starosti. Díky sérii pěti vítězství v řadě mají pět bodů náskok na čtvrtý Hradec Králové. Jenže na druhou Zbrojovku ztrácí nedostižných 10 bodů. Už je tak jasné, že na první či druhou příčku se Dukla v základní části FN ligy i při sebevětší snaze nevyšplhá.

Zraky všech se nyní upínají k utkání se 14. týmem FN ligy - FK Varnsdorf. Ten se ve vzájemném zápase bude muset obejít bez vykartovaného útočníka Jakuba Barace. Za Duklu už by do hry mohl po dvouzápasovém distancu naskočit Chlumecký, naopak mimo je za čtyři žluté karty Dancák.

Varnsdorf je namočený do sestupového pásma. Vidina možného sestupu bude jeho hráče hnát k nadstandardním výkonům. K takovému se vypjali i v rámci 15. kola, kdy doma dokázali s Duklou remizovat 1:1. V listopadu se v nastavení prvního poločasu trefil Houser, náskok varnsdorfských smazal střídající Ayong, ovšem další góly už pražští hráči nepřidali. A nutno podotknout, že Varnsdorf měl v průběhu zápasu míč na kopačkách častěji, celkově pak Duklu přestřílel.

Obrana Dukly si bude muset pohlídat nejlepšího střelce hostujících, záložníka Bredu (7 gólů), trefit se umí ale i jeho kolega ze střední řady Micovčák (6 branek). Nejlepším střelcem Dukly zůstává s 11 brankami Holík, který v tabulce střelců ztrácí 3 góly na jihlavského Klobásu. V dobré střelecké formě je i další záložník - Doumbia se trefil v posledních pěti utkáních hned třikrát. Přitom až do zápasu se Sokolovem (24. kolo) svítila ve statistikách vstřelených branek nula. Kdoví, třeba našel Mo střelecký apetit, který pomůže sestřelit i Varnsdorf.

 

Fotogalerie


Partneři klubu