Teď začne
vojna!

Mládežnický reprezentant Antonín Kinský přestupuje do Dukly

3. 4. 2020 | Redakce

Mládežnický reprezentant Antonín Kinský přestupuje do Dukly

Pokračuje ve šlépějích svého úspěšného otce. Stejně jako bývalý reprezentační brankář a účastník bronzového ME 2004 Antonín Kinský starší, spojí jeho sedmnáctiletý syn Antonín svoji kariéru s Duklou. Na konci zimního přestupního období se stal definitivně součástí klubu. Vedení se dohodlo na podmínkách přestupu s FC Tempo Praha.

Sedmnáctiletý brankář si za Duklu pravidelně připisuje starty v České lize dorostu U19. „Získali jsme na přestup talentovaného brankáře, reprezentanta U17 Antonína Kinského. Věříme, že půjde ve stopách svého úspěšného otce, bývalého ligového golmana, který začínal svoji profesionální kariéru v FK Dukla Praha. Tondovi přeji přinejmenším stejně tak úspěšný vstup do profesionálního sportu a věřím, že jeho kariéra bude úspěšná," řekl na adresu mládežnického reprezentanta sportovní ředitel Pavel Vandas. Antonín aka Tony, třetí z generace brankářů se šlechtickým příjmením, je tak po půl roce na Julisce skutečně doma.

V Dukle začínal svou bohatou brankářskou kariéru i jeho táta Antonín Kinský starší. Bývalý reprezentant a držitel mistrovského titulu ze sezony 2001/2002 pomáhal s řádnou brankářskou průpravou i svému synovi - jako trenér brankářů FC Tempo Praha. Pro klubový web Liberce pak na Tonyho adresu pronesl: „Já si myslím, že v těchto letech je daleko cílevědomější a lepší než tehdy já. Řekl bych, že má talent a charakter, má chuť a vůli trénovat, ale je otázka, jak to bude. Člověk potřebuje mít v kariéře i trochu štěstí. Předpoklady na dobrou kariéru určitě má."

Po krátkém koketování s Bohemians a dvouletém hostování se teď Antonín bude posouvat výš v dukláckých barvách. „Má to pro mě určitou symboliku. Na Dukle začínal kariéru můj děda i táta. Já jsem teprve na začátku té své a věřím, že toto je ten správný krok. Zároveň také vnímám, že je to i určité vyjádření důvěry od klubu, kterou se nebudu snažit vrátit pouze podepsáním smlouvy, ale především svými výkony na hřišti," uzavřel Antonín Kinský.

 

Fotogalerie


Partneři klubu