FANSHOP

Michal Dragijský: Hráči obdrželi několik variant tréninků

20. 3. 2020 | Redakce

Michal Dragijský: Hráči obdrželi několik variant tréninků

Ačkoliv je liga přerušena a hráči nemají společné tréninky, úplně zahálet nemohou. Kondiční trenér Michal Dragijský jim proto připravil individuální tréninkové plány. Jakým způsobem tréninky vyhodnocuje? To se dozvíte v našem rozhovoru.

Hráči nyní trénují individuálně. Prozradíte nám, jaké tréninky právě mají?

Naši hráči mají v současnosti individuální tréninkové plány, které jsou zaměřené na udržení kondice formou různých bežeckých tréninků. Mimo to mají v plánu silová cvičení, které jsou schopní zvládnout v pohodlí domova a nepotřebují k tomu žádné speciální pomůcky.

Upravujete plán individuálně pro každého hráče?

Samozřejmě dochází i v tomto období k určité individualizaci, protože se liší nejen úroveň aktuální kondiční připravenosti jednotlivých hráčů (zranění, návrat po zranění atd.), ale také podmínky, které jednotliví hráči mají k dispozici pro svůj trénink. Hráči obdrželi několik variant tréninků, ze kterých si vybírají podle svých možností. Kromě toho máme stále hráče, kteří potřebují pro plynulý návrat do plného tréninku individuální přístup, kde věci řešíme dennodenně a plán upravujeme podle aktuální potřeby či možností.

Jak tréninky vyhodnocujete?

Tréninky vyhodnocujeme prostřednictvím sporttesterů, které mají hráči k dispozici a kam si zaznamenávají všechny tréninkové aktivity.

Co vzhledem k současné situaci doporučujete hráčům, aby se vyvarovali velkému množství lidí?

Řídíme se základními doporučeními úřadů. Hráčům jsme doporučili vyhýbat se místům se zvýšenou koncentrací lidí. Obzvlášť jsme jim doporučili najít si čas na trénink v době, kdy je v parcích a jejich nejbližším okolí nejméně lidí. Jsem přesvědčený o tom, že kluci jsou dostatečně obeznámení se situací prostřednictvím svého okolí či médií, aby byli schopní vyhnout se zvýšenému riziku onemocnění.

Řešíte s hráči i jídelníček? Jaká doporučení jim dáváte?

Jídelníček řešíme s hráči průběžně v průběhu celého roku, kdy se snažíme v našich podmínkách hledat možnosti kvalitní stravy a suplementace. V momentální situaci jsme hráčům připomínali důležitost správné životosprávy, pitného režimu a výživy. Dostali doporučení, podle kterých by se měli řídit v nejbližším období a podle kterých by měli současný stav zvládnout o něco snadněji.

 

Fotogalerie


Partneři klubu