PORTRÉTY Z JULISKYDominik Preisler
    FANSHOP

Na Julisce přivítáme Hradec Králové

3. 10. 2012 | Redakce

Na Julisce přivítáme Hradec Králové

Po devíti kolech je Dukla na jedenáctém místě tabulky a právě v pátek ji čeká tým, který se nachází o stupínek níž – Hradec Králové. Utkání startuje v 18,00 hod v pátek 5. října na Julisce.

Vítězství Hradec Králové okusil pouze jednou a to v sedmém kole proti Zbrojovce Brno, kterou porazil na domácím hřišti dvoubrankovým rozdílem 2:0. Zbylá utkání se nesla ve znamení remíz (Jablonec, Jihlava, Olomouc, Ostrava, Liberec) a několika proher (Plzeň, Sparta, Mladá Boleslav). Co se týče pohárových bojů, tak si Hradec nemůže stěžovat. Ve třetím kole postoupil přes Bohemians Praha (Střížkov), kterého porazil 1:0 na jeho hřišti a čeká ho tak náš soupeř z 9. kola Jablonec nad Nisou.

O letní přípravě došlo ve východočeském klubu k několika změnám. Tou nejpodstatnější byl odchod trenéra Václava Kotala a příchod Jiřího Plíška. Dalšími přírůstky, které vznikly během léta, byli hráči z Bosny a Hercegoviny, konkrétně ofenzivní záložník Haris Harba a útočník Asim Zec. Slovenskou posilou je i útočník Dušan Uškovič. Z klubu Senica pak přišel Tomáš Strnad.

Do utkání nenastoupí ze strany Hradce Uškovič, Šisler a Hochmeister. První dva obdrželi v minulém utkání čtvrtou žlutou kartu, Hochmaister po souboji se Štajnerem zahrál rukou a obdržel kartu červenou. Z domácího týmu se utkání neúčastní Petr Malý, kterému v utkání s Jabloncem udělil rozhodčí také čtvrtou žlutou kartu.

Co se týče vzájemné bilance, v loňské sezóně jsme s Hradcem ani jednou neprohráli, proto doufejme, že i tentokrát dovedeme utkání do vítězného konce. 

Přijďte podpořit náš tým v pátek od 18,00 hod na Julisku.

Luboš Kozel: „Hradec se v tabulce pohybuje ve stejných místech jako my. Myslím si, že se jedná o velice houževnatého soupeře, který vyměnil v létě trenéra, změnil rozestavení (4-2-3-1), snaží se vycházet ze zabezpečené obrany a hraje na rychlý protiútok, což pro nás znamená, že to bude asi úplně jiné utkání, než teď s Jabloncem. Musíme hrát trpělivě a obezřetně, abychom soupeři zbytečně nenabídli nějaký rychlý protiútok, z čehož je nebezpečný, má na to typy hráčů. Musíme hrát svojí hru, s kterou věřím, že jsme schopni se prosadit. "

Poslední utkání soupeře

FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec – 2:2 (1:1)

Branka: Dvořák, Harba – Štajner 2x. ŽK: Poděbradský, Uškovič, Šisler, Harba – Kušnír, Vácha, Štajner. ČK: Hochmeister. Diváci: 4231.
Hradec Králové: Koubek – Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský – Štěpán (72. Zelený), Hochmeister, Šisler, Harba (88. Pávek), – Dvořák, Uškovič.
Liberec: Tóth (32. Nezmar), Kelič, Fleišman, Kušnír – Vácha, Liulka, Štajner, Janů (88. Hadaščok), Fleišman – Blažek (54. Bosančič).
 

Poslední vzájemné utkání

FC Hradec Králové – FK Dukla Praha 0:2 (1:1)

Branky: 62. Švejdík, 64. Malý. Rozhodčí: Nenadál - Kocián, Nádvorník. ŽK: Černý, Plašil, Poděbradský - Švejdík. Diváci: 3799.
Hradec Králové: Lindr - Plašil, Fukal, Pávek (67. Šisler), Poděbradský - Mrázek, Hochmeister, Černý, Zelený (81. Holeš) - P. Dvořák, Štěpán (53. Jedunov).
Dukla Praha: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Hanousek, Gedeon, Malý (81. Božič) - Pázler (85. Pospíšil), Lietava, Engelmann (59. Svatonský).

 

Fotogalerie


Partneři klubu