Na ZŠ v Horoměřicích proběhla sportovní náborová akce!

9. 2. 2020 | Redakce

Na ZŠ v Horoměřicích proběhla sportovní náborová akce!

Ve čtvrtek 6. února 2020 se trenéři Dukly poprvé v novém roce sjeli k ZŠ Horoměřice, kam si přichystali ukázkový trénink a závěrečný turnaj mezi děvčaty. Akce proběhla v rámci ženského fotbalu.

V rámci nové spolupráce se ZŠ Horoměřice jsme pozvali na ukázkový trénink první tři ročníky, z nichž zájem o nábor mělo téměř 90 děvčat. Ukázková hodina začala pohybovými hrami a opičí dráhou, během které holky překonávaly „řeku a vodopády“ připravené z lana, musely překonat obrovské „hory“ v podobě žebřin a probíjeli se skrze „husté lesy“, které vypadaly jako žíněnky s lavičkami.

Po úvodní hře přišla na řadu vybíjená, legrační slalomy a v neposlední řadě trénink našich nejmenších rozdělený do skupin. Během klasických fotbalových cvičení jako střelba na branku či učení se herním dovednostem probíhal také trénink zaměřený na rozhodování a vnímání, mrkvičky a uzle připomínající cvičení obratnostně-silového charakteru a další zábavné hry, při kterých musela děvčata vynaložit nemalé úsilí.

Ovšem největší radost a chuť holky ukázaly při samotném turnaji, po kterém byly odměněny diplomem a dalšími cenami, které jim byly předány v rámci ženského fotbalu. Věříme, že si kromě cen odnesly i mnoho pěkných zážitků.

"Už je tradicí, že v rámci každého roku proběhne několik náborových akcí na školách, které jsou zaměřeny na dívčí fotbal. Letos je novinkou, že se naše pole působnosti posunulo do Středočeského kraje do okresu Praha - západ, která je v okolí Prahy 6. Věříme, že se další školy přidají. V tuto chvíli jsou to obě budovy v Roztokách, Horoměřice a brzy také škola ve Velkých Přílepech," sdělil Jakub Kowolowski, šéftrenér mládeže dívek FK Dukla Praha.

Děkujeme paní ředitelce, paní zástupkyni a celé škole za možnost uspořádání této sportovní akce, všem děvčatům za jejich účast a trenérům za přípravu tohoto dne. Poděkování patří také úseku ženskému fotbalu, který podpořil akci reklamními předměty.

 

Fotogalerie


Partneři klubu