PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký
    FANSHOP

WU18: Hodnocení podzimu, aneb perfektní sezona je v polovině

19. 12. 2019 | Redakce

WU18: Hodnocení podzimu, aneb perfektní sezona je v polovině

Čekají nás nové výzvy. Dorostenky zahájily novou sezonu s velmi obměněným kádrem a novým realizačním týmem. Právě trenéři odtajnili, jaká pro ně byla první polovina sezony, kde jsou na své cestě a jak to vidí dál.

V realizačním týmu z minulé sezony zůstal pouze hlavní trenér Jakub Kowolowski, kterého pro tuto sezonu doplnili Martin Kuchař a Martina Žilinská. Společně s atletickými a kondičními trenérkami se starali o tým 33 hráček, které v tuto chvíli jsou v kádru Dukly Praha. O čem se trenéři po sezoně rozpovídali?

O nově složeném týmu

Martina Žilinská: "K týmu se na začátku sezony připojilo dost talentovaných a nových děvčat, avšak holky si velice rychle sedly jak v kabině, tak na hřišti. V týmu panuje pozitivní nálada a to beru jako velké plus do další části sezony."
Jakub Kowolowski: "Přesně, jak říká Marťa, o koho jiného se v nejtěžších chvílích jara opřít, než o svůj tým. A takový ten náš je. Jsou to skvělé hráčky, které pod svou pokličkou skrývají potenciál, chuť a radost. Sehrát tým za dva měsíce dohromady, to je složité, ale není to nemožné. Jsme toho zářným příkladem. Je to jeden z nejlepších týmů, které jsem mohl trénovat. Věřím, že nám nasazení a pracovitost v trénincích vydrží."

O 2. lize dorostenek

Jakub Kowolowski: "Do sezony jsme vstoupili s respektem i očekáváním, po podzimní části ale vnímáme velké rozdíly ve výkonech všech týmů."
Martin Kuchař: "Tato soutěž pro nás splňuje důležité dva aspekty. Sehraní nově složeného týmu a jeho rozvoj (ať týmový či individuální) v naší další cestě."
Jakub Kowolowski: "Cítíme a můžeme říct se vším respektem, že tým máme nejsilnější. Herně jsme to potvrdili v každém utkání, výsledkově to jednou neklaplo. Důležitá pro nás bude ale konfrontace se silnými celky v přípravě, které jsme si vybrali."
Martin Kuchař: "Souhlas. Soutěž je dosti rozporuplná, někdy i o velikých výkonnostních rozdílech. Nám ale dává možnost sledovat jednotlivá děvčata, jak se s danou situací vypořádají."

O zápase v Liberci

Martina Žilinská: "Liberec pro nás byl od úvodního hvizdu velice těžký soupeř. Strach a nervozita nám bránila v naší hře, také to tak vypadalo na hřišti. Neproměňovaní šancí a dobře bránicí domácí tým nás připravil o body. Zápas už je ale za námi a my se teď budeme připravovat na další zápasy."
Jakub Kowolowski: "I takový zápas nás posunul dále. Byla to zkušenost a minimálně jsme dostali všichni nové podněty k zamyšlení. Věřím, že pokud se postavíme proti stejnému soupeři znovu, utkání zvládneme v náš prospěch. Bude to o našich hlavách."

O budoucnosti

Jakub Kowolowski: "Momentálně obsazujeme 2. místo v tabulce dívčí soutěže, ale netajíme se tím, že bychom se rádi mezi elitu vrátili. Přejeme si to. Máme mladý kádr a chtěli bychom hráčky konfrontovat s nejlepšími týmy u nás. Na začátku společné cesty jsme si řekli cíle a označili tuto sezonu jako perfektní. To nyní naplníme. S trenéry jsme si další část zhodnotili a připravujeme se vstoupit do druhé poloviny."
Martin Kuchař: "Samozřejmě jsme rádi, jak tým pracoval v předchozích měsících. Určitě ale máme na čem dále pracovat a v čem se zlepšovat. Mezi hlavními cíli bude určitě lepší řešení předfinální a finální fáze, větší přímočarost a celková produktivita týmu s kvalitnějšími soupeři."
Jakub Kowolowski: "Chceme být údernější, snažíme se do týmu dostávat nejnovější trendy a neustále se posouvat v oblasti sportovní, lidské a zdravotní. To platí i o jarní části. Chystáme další posun a to v oblasti kontroly tréninkového procesu pomocí sporttestrů."

Rád bych za sebe poděkoval trenérům i hráčkám a udělal jim poklonu. Na všem najdete mouchy a ne vše je dokonalé, ale my se snažíme na tom všem hledat to pozitivní a dát tomu maximum. Našel jsem opět skvělé parťáky, se kterými si sedíme trenérsky i lidsky. O hráčkách ani nemluvě, téměř denně se s holkami potkáváme a jsou to nejen zajímavé fotbalistky, ale také super holky. Věřím, že nám všem zůstane chuť, pozitivní atmosféra a společně dotáhneme všechny cíle do zdárného konce. Děkuji všem za báječný půlrok, jsem hrdý nejen na svůj klub, ale především na tento tým," dodal na závěr Jakub Kowolowski

 

Fotogalerie


Partneři klubu