PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

Roman Skuhravý: Přejeme si vychovávat komplexní hráče

26. 11. 2019 | Redakce

Roman Skuhravý: Přejeme si vychovávat komplexní hráče

Podzimní část sezóny je už minulostí. Jak sezónu hodnotí hlavní trenér dukelského A týmu? Se kterými týmy se Dukla utká v zimní přípravě? O tom jsme si povídali s Romanem Skuhravým v našem rozhovoru.

Jak byste zhodnotil podzimní sezónu?

Výsledek je takový, jaký má být, a odpovídá výkonům v sezóně. Po první prohře doma, to byla perná zkouška pro všechny a jsem hrdý na kluky, jak se s tím popasovali. Výpadek v závěru, který začal nešťastným utkáním v Chrudimi je mixem náročnosti v tréninkovém procesu, množství nových informací, věku a skladby kádru. Snažili jsme se s tím bojovat, ale nevyrovnanost v průběhu zápasů a velká chybovost na víc nestačila. Daleko důležitější jsou informace, které jsme získali o hráčích a našem způsobu hry. Před sezónou bych tento výsledek, to znamená přes třicet bodů a možnost být v užší špičce, bral všemi deseti.

Po posledním zápase jste říkal, že máte problém s agresivitou, co jsou naopak silné stránky týmu?

Přejeme si vychovávat komplexní hráče. Síla mužstva spočívá ve vyváženosti a my se snažíme chybějící typologii vyskautovat, nebo vychovat, ale není to vůbec jednoduché a věřte, že vidíme mraky zápasů a hráčů. Nejvíce si u hráčů vážím pracovitosti a atmosféry v týmu, to se změnilo. Jinak si myslím, že máme prostor k velkému zlepšení ve všech složkách výkonu.

Zimní pauza je dlouhá, je to podle Vás výhoda?

Nevím, jestli výhoda, ale určitě vítaný prostor pro zlepšení a posun ve výkonnosti.

Jací nás čekají soupeři v zimní přípravě? Proč právě tyto týmy?

Po dlouhé době se Dukla přihlásila do zimní Tipsport ligy. Důvodem je jediná možnost potkat se s ligovými soupeři s ohledem na rozdílnost začátku soutěže. Dále je příprava poskládána standardně, mixem soupeřů ze zahraničí a F:NL. Vždy je cílem zkoušet a pilovat věci z tréninkového procesu tak, abychom se zlepšovali a měli možnost zpětné vazby.

Chcete něco vzkázat fanouškům?

Ztratit důvěru je snadné a to se nám povedlo. Teď opravdu tvrdě pracujeme na nápravě. Záměrně říkám „MY“, protože si myslím, že Dukla je rodinný klub a „v tom je a bude jeho síla“. Respektuji všechny názory, setkal jsem se s obojím, ale věřte, že Vám chceme dělat radost a budeme. Závěrem Vám chci poprat hodně zdraví a radosti s Duklou.

 

Fotogalerie


Partneři klubu

×
Odehráno v 10:15
FK Dukla Praha
FC Slovan Liberec B