FANSHOP

Navážeme na předchozí domácí výhry?

18. 11. 2019 | Redakce

Navážeme na předchozí domácí výhry?

Poslední utkání podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je tu! Na Julisku zavítá FC Hradec Králové. Obstojí Dukla v posledním ligovém utkání a obhájí vítězství nad Votroky z 2. kola F:NL?

Hradec Králové je po 15. kolech na 5. místě. Na barážovou třetí příčku a zároveň na Duklu ztrácí 4 body, celkově získali 27 bodů. Votroci mají velmi dobrý útok a zároveň kvalitní obranné řady. O tom svědčí i celkové skóre 29:15. Jejich nejlepším střelcem co do počtu branek je Adam Vlkanova, který zatím vstřelil 6 gólů.

Z posledních třech ligových zápasů si odnesli pouze tři body za výhru nad předposledními Vítkovicemi, které porazili 3:0. „Přístup hráčů byl excelentní a já dneska nemám víceméně co vytknout. Tohle je ta odměna za práci, kterou dneska předvedli,“ radoval se z výhry trenér Frťala.

Ve 14. kole Votroci nezvládli utkání v Ústí nad Labem, kde prohráli 2:0. „Příčinu porážky vidím v prvním poločase, kdy jsme byli profesorští, pomalí, vše bylo špatné. Mysleli jsme si, že jsme mistři světa a domácí se nám budou klonit. Takto hrát nemůžeme, svým svěřencům bych vytkl vše včetně pohybu, soubojů. Vyústilo to triviálním gólem, i když druhý poločas určitá snaha byla. Domácí čekali na rychlé protiútoky, které jsme ubránili. Youba Drame, kterému jsme dali prostor, aby se trefil, vstřelil nádherný druhý gól. Jedná se o druhou porážku v řadě, každý zápas hrajeme tak, abychom byli úspěšní. To, že nás Arma v tabulce předběhla, neřešíme,“ komentoval utkání trenér Frťala. Votroci navíc ve 13. kole prohráli také s Prostějovem.

Ve druhém kole letošního ročníku F:NL se svěřenci trenéra Skuhravého střetli právě s Hradcem Králové. Z duelu vyšla vítězně Dukla, která Votroky porazila 2:0. Nyní by Hradec Dukle rád oplatil porážku z druhého kola. „Je to naše taková meta, že bychom chtěli získat 30 bodů a máme k tomu ještě jeden zápas. Máme teď 14 dní nato, abychom se na Duklu nachystali, abychom přežili ve zdraví tu změnu počasí a aby hráči odevzdali ten poslední zbytek sil, co v sobě mají,“ uvedl trenér Frťala.

Dukla v posledním kole remizovala na hřišti Varnsdorfu. Po této bodové ztrátě se na dukelský A tým v tabulce dotáhla Jihlava, která má na kontě rovněž 31 bodů. Oba celky zároveň ztrácí na lídra tabulky z Pardubic 4 body.

Dejvický celek potvrzuje svou dominanci především v domácích zápasech, kde se mohou pochlubit 6 výhrami v řadě! Příznivá je také statistika počtu vstřelených branek. Dukla vsítila už 33 gólů a spolu s Brnem mají nejlepší útok ligy. K tomu značnou měrou přispěl svými 6 góly i nejlepší střelec dukelského celku Lukáš Holík.

Dukla do toho!

 

Fotogalerie


Partneři klubu