Olympijské stříbro z Tokia 1964: Ohlédnutí za milým setkáním

30. 9. 2019 | Redakce

Olympijské stříbro z Tokia 1964: Ohlédnutí za milým setkáním

5. září uspořádal Fanklub slovenské reprezentace, který se ale hrdě hlásí i k reprezentaci československé, setkání s bývalými fotbalovými olympioniky, držiteli stříbrné medaile z Tokia.

V hotelu Bôrik v Bratislavě se sešlo osm finalistů z Tokia, aby si připomněli 55.výročí zisku stříbrných olympijských medailí pro Československou republiku. Ze slovenské strany co jméno, to legenda: Vojtěch Masný, Ľudovít Cvetler, Anton Švajlen a kapitán tehdejšího olympijského výběru Anton Urban. Z Prahy do Bratislavy zavítali jejich čtyři neméně slavní spoluhráči z Tokia, František Knebort, Jan Brumovský a Ján Geleta, někdejší opory Dukly Praha. Také další „stříbrný“ olympionik z Prahy, Ivan Mráz, oblékal náš dres, i když to bylo jenom na rok základní vojenské služby. Zdravici z filmového plátna poslali dva další fotbalisté, kteří se ze zdravotních důvodů, ať už vlastních, nebo svých blízkých, setkání zúčastnit nemohli: Sparťan Josef Vojta a bývalý hráč Baníku Ostrava František Valošek.

Večer, který poskytl vzácnou příležitost k osobnímu setkání olympioniků po mnoha letech, se těšil mimořádné pozornosti sdělovacích prostředků i sběratelů autogramů. Vzpomínky legendárních reprezentantů Československa se stočily i k těm, kteří už mezi ně přijít nemohli, zesnulým Weissovi, Matlákovi, Lichtnéglovi, Schmuckerovi, Pičmanovi….. Díky za organizaci a srdečné přijetí patří především předsedovi Fanklubu slovenské reprezentace Romanovi Táborskému, dále Dušanovi Galisovi, poslanci Slovenské národní rady, který mezi účastníky zavítal, a samozřejmě i všem ostatním, kteří se na uskutečnění jubilejního setkání podíleli.

 

Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 10:15
FK Dukla Praha B
FK Bohemians 1905 B