Dukla v sobotu zavítá na hřiště předposledního Sokolova

26. 9. 2019 | Redakce

Dukla v sobotu zavítá na hřiště předposledního Sokolova

Po postupu do osmifinále Mol Cupu a domácí výhře nad Ústím nad Labem se dukelský A tým představí v Sokolově. Baníku Sokolov se letos zatím nedaří. Potvrdí Dukla roli papírového favorita?

Baník Sokolov se v letošní sezóně trápí. Aktuálně je se šesti body na předposledním, sestupovém místě. Střelecky se mu nedaří. Po devíti gólech dokázali sokolovští vstřelit pouze 7 branek, mají tedy nejméně produktivní útok v lize. Ani obrana nepatří mezi silné stránky Baníku. S 18 obdrženými góly sice nejsou v lize úplně nejhorší, protože poslední Varnsdorf obdržel už 27 branek, ale stále patří k těm horším obranám ve F:NL.

Na hřišti soupeře se Sokolovu podařilo vybojovat pouze jediný bod, když překvapivě zremizoval s Ústím nad Labem 2:2. Baník v zápase dvakrát prohrával, v nastaveném čase však Hošek dokázal vyrovnat. „Celý zápas jsme šli štěstí naproti, byli jsme lepším týmem než domácí a bylo by nespravedlivé, pokud bychom nějaký bod domů nepřivezli. Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v sezóně, takže ten jeden bod je hodně zasloužený. Za to, jak hráči celý týden pracovali, jak velkou chuť měli v tréninku, to vše přenesli do zápasu,“ hodnotil utkání trenér Šturma.

Na domácím hřišti jsou výsledkově úspěšnější. Bodově naprázdno vyšli jen z domácího utkání se Zbrojovkou Brno. Z vítězství se však svěřenci trenéra Šturmy radovali pouze po výhře nad Vlašimí. „Od první minuty jsme proti Vlašimi byli aktivnější, chtěli jsme zápas zvládnout a vyhrát. Šli jsme si dnes tvrdě za vítězstvím. I když tam byly samozřejmě pasáže, které nebyly z naší strany dobré. Musíme na nich zapracovat. Chybou bylo, že za stavu 2:0 jsme malinko zalezli a nechali soupeře hrát. Hrozil už dříve, měl náznaky šancí a nakonec nás potrestal. To se mi nelíbilo. Měli jsme být trpělivější a hrát více u sebe,“ komentoval jediné vítězství trenér Baníku.

V úterý se Sokolov utkal s prvoligovou Opavou v rámci 3. kola Mol Cupu. Svěřenci trenéra Šturmy odehráli se svým soupeřem velice vyrovnané utkání, Opava však vyhrála tím nejtěsnějším rozdílem 1:0 a Baník v soutěži končí. „Klukům jsem říkal, že je to pro nás taková generálka na sobotu, protože Opava je kvalitní ligový soupeř, má svou kvalitu. Na sobotu bychom chtěli hrát podobným způsobem. Je škoda, že po tolika šancích aspoň ten jeden gól nedáme. Ale to je náš problém od začátku soutěže, nesmíme to zabalit, musíme pořád chtít zakončovat,“ uvedl trenér po zápase.

Dukla v sobotním domácím utkání porazila Ústí nad Labem 3:2 a také středeční pohárové utkání svěřenci trenéra Skuhravého výsledkově zvládli. Dejvický celek ztrácí na lídra tabulky z Pardubic 5 bodů a na druhou Jihlavu jeden bod. Dukle se také daří střelecky. Vynikající střeleckou formu má především Vojtěch Hadaščok, který v sobotním utkání nastřílel hattrick a prosadil se také ve středečním pohárovém zápase. Do Sokolova tedy odjede v roli papírového favorita.

Dukla do toho!

 

Fotogalerie


Partneři klubu