PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
    FANSHOP

WU15: Hezké umístění z dobře obsazené turnaje v Holandsku

4. 6. 2019 | Redakce

WU15: Hezké umístění z dobře obsazené turnaje v Holandsku

O víkendu starší žákyně absolvovaly dvoudenní turnaj v Holandsku. Z Rosmalenu přivezly krásné 9.místo ze 32 účastníků.

Cesta na turnaj trvala dlouhých 10 hodin, ale na místo určení jsme dojely v pořádku a tak jsme se mohly hned od prvního dne turnaje vrhnout na fotbalové souboje se zahraničními týmy.

První zápas ve skupině jsme sehrály proti týmu z Jižního Holandska FC Rijnvogels. Výsledek 0:0 byl pro nás ztrátou, jelikož jsme měli několik gólových příležitostí, ale bohužel se nám ani jednu střelu nepodařilo protlačit do branky. Druhé utkání skupiny se nám podařilo jednoznačně porazit Holandské Voetbalvereniging Heerde 3:0. Utkání mělo jednoznačný průběh a naše brankářka moc práce neměla. Další utkání ve skupině proti domácím Rosmalen WU15-2. Soupeř byl o hodně běhavější a dokázal nás přetlačit v osobních soubojích. Nakonec z toho byla spravedlivá remíza 1:1. Do posledního utkání ve skupině jsme nastupovaly s hlavou nahoře, ale dánský tým VSK Aarhus nás ukázal kdo bude na hřišti pánem. Soupeř nás přehrával od první minuty a naprosto zaslouženě zvítězil 3:0 a vyhrál naší skupiny. Nás bohužel tato prohra poslal do bojů o 9-12.místo v turnaji.

Druhý den ráno jsme plný sil dorazil do sportovního areálu v Rosmalenu se poprat o celkové deváté místo, jelikož holky cítily zklamaní z minulého dne a uvnitř cítily že se dalo uhrát více. První zápas druhého dne byl opět proti domácímu Rosmalenu WU15-4. Tým složený převážně z hráček, kteří hrají za místní školní tým jsme jasně porazily 7:0 a hned časně ráno si holky zvedly náladu :-). Druhé a zároveň předposlední utkání na turnaji nás čekal dánský Jaegersborg BK, který předváděl velmi slušné výkony, jenom nestřílely moc branek. Zápas to také potvrdil. Holky byly pod tlakem, ale žádná střela se jim nepodařila protlačit do naší branky. Naopak my jsme jednou po rohu skórovaly a braly vítězství 1:0. Poslední utkání turnaji jsme sehrály o konečné 9.místo proti holandskému týmu Candia 66. Dokázaly jsme ho zvítězit až na penalty a u holek propukla obrovská radost za vybojované umístění.

Celkově se akce podařila, dlouho cestu jsme absolvovaly v poklidu a již se těšíme na příští ročník Brabant Girls Cupu.

 

Fotogalerie


Partneři klubu