Dorostenky začaly přípravu na Julisce.

22. 7. 2019 | Redakce

Dorostenky začaly přípravu na Julisce.

V pondělí 22.7. se poprvé sešly dorostenky k nové sezoně, ve které je čeká 2. liga dorostenek a soutěž v okresu Praha-západ s týmy chlapců.

Trenér Jakub Kowolowski by měl během přípravy mít k dispozici papírově 27 hráček, které budou v této sezoně působit ve dvou soutěžích. Kádr se opět částečně obměnil, ročníky 2001 jsou již v ženských týmech, naopak ročníky 2004 doplňují soupisku dorostenek pro nový ročník. Do týmu také přichází několik nových hráček, o jejichž příchodu budeme informovat, jakmile vše bude administrativně dotaženo.

Realizační tým nabyl také několik změn. Kvůli zranění ukončila činnost Martina Žilinská, která bude nově působit jako trenérka u této kategorie. Nadále s Jakubem zůstává také Kateřina Divišová, která od nové sezony bude působit nejen jako cvičitelka jógy, ale také jako hlavní trenérka starší přípravky WU11. Pokračovat bude i Lucie Vacková a Alena Voborníková, s nimiž hráčky každé pondělí absolvují kompenzační cvičení. K týmu se dále připojí Marcela Hrubošová, atletická trenérka, jež bude propojovat atletické a fotbalové požadavky v rámci kondiční přípravy. Na jedno jméno ještě čekáme k úplnému dotažení. Trenérsky nás opouští Barbora Boušová. Pracovní povinnosti ji neumožnily pokračovat, a tak ji přejeme mnoho úspěchů v životě.

Příprava se fotbalistkám z Dukly lehce prodloužila, tým začíná již 6 týdnů před prvním ostrým zápasem, ve kterém je čeká pražská Bohemians 1905. V úvodních dvou týdnech se tým dorostenek bude připravovat na Julisce, tento cyklus zakončí utkáním se středočeskou Minervou FF.

Následuje soustředění v příjemném prostředí v Chotýšanech v Resortu Green Valley, kde společně stráví týden kompletní tým. Během něj odehrají dorostenky dvě utkání, se staršími žáky Postupic a s kategorií WU15.

Po návratu se rozjede naplno kolotoč zápasů, dorostenky se představí na turnaji v Pardubicích s domácím týmem a Sigmou Olomouc, zavítají také do Světlé nad Sázavou, FC Mělník, ABC Braník či Hradce Králové, generálkou na ligu však bude týmový víkend strávený v Ostravě, kde se utkají s Vítkovicemi a domácím Baníkem Ostrava.

Držíme palce do nové sezony!

 

Fotogalerie


Partneři klubu