Bývalí dorostenci se po 60 letech od titulu sešli na Julisce

21. 6. 2019 | Redakce

Bývalí dorostenci se po 60 letech od titulu sešli na Julisce

Ve čtvrtek 20. června se v Klubovně internacionálů na Julisce uskutečnilo setkání bývalých dorostenců, kteří v letech 1955-1965 oblékali dres našeho fotbalového klubu.

V roce 1959, tedy před 60 lety, náš A dorost získal první a v dosavadní historii jediný titul přeborníka republiky dorostu. K této příležitosti také proběhlo čtvrteční setkání na Julisce. Přátelské posezení pozdravil předseda představenstva Dukly Ing. Bohumil Paukner, všichni přítomní vzpomínali na své fotbalové začátky od žákovských mužstev až po ukončení dorostenecké kategorie.

Dorostenecký titul v roce 1959 vybojovali ve finále nad svými vrstevníky z TJ Gottwaldov, první utkání na Letné v Gottwaldově skončilo naším vítězstvím 2:1, odveta v Praze na Strahově dopadla také lépe pro Duklu, vyhráli jsme vysoko 7:0. K titulu dovedl Duklu trenér Bohumil Musil.

Za přítomné dorostence poděkoval vedení našeho fotbalového klubu Ferdinand Dvořák. 

Na fotografii stojící zleva: Lubomír Dvořák, Ferdinand Dvořák, Ing. Jiří Voráček, Milan Škrabánek, František Tichý, Antonín Korbelář, Ing. Jindřich Hess, Miroslav Bobek, Vlastimil Jansa (mezinárodní šachový velmistr), Jiří Holakovský, Pavel Rýpar, Prof. MUDr. Ivan Vaněk DrSc., Ctibor Šindelář, Jiří Šroub, František Smolík, JUDr. Václav Samek, Petr Vašíček.
Sedící zleva: Josef Havlíček, Antonín Holeček, Josef Jelínek, František Reichl, František Jílek a Miloslav Jícha. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu