FANSHOP

Daniel Kozma: Čas mimo tým je hrozný

9. 5. 2019 | Redakce

Daniel Kozma: Čas mimo tým je hrozný

Začátkem března utrpěl v zápase zranění nártu, které ho na dlouhou dobu vyřadilo z tréninkového procesu. Nyní se do něj obránce Daniel Kozma pomalu vrací a doufá, že ještě do konce sezony zvládne pomoct svému týmu i na hřišti.

Dane, čekají nás v rychlém sledu dva zápasy. V sobotu budeme hráč v Opavě, hned v úterý odjedeme do Karviné. Jací to budou soupeři?
Oba velice bojovní, hrají jednoduchý fotbal a my se jim musíme přizpůsobit a překonat je v agresivitě a bojovnosti. Dokud je šance, musíme se o záchranu porvat.

Je tréninkový režim nějak pozměněný, vzhledem k tomu, že je narušený týdenní zápasový rytmus?
Jelikož já se vracím po zranění, mám individuální plán, většinou jdu do posilovny a už jsem začal běhat. Ale kluci trénují normálně, jako v běžném týdnu.

Zranil ses v zápase se Zlínem, tedy dva měsíce zpátky. Jak to vypadá s tvým návratem na hřiště?
O víkendu jsem byl poprvé venku běhat a vypadá to celkem dobře, myslím, že bych mohl na hřišti do konce sezony ještě něco stihnout. V úterý jsem byl na tréninku v kopačkách, příští týden už bych chtěl začít trénovat s týmem, uvidíme, jak to zvládnu.

Jsi rád, že už jsi zpátky mezi spoluhráči?
To je jasné, čas mimo tým je hrozný, nikdy bych neřekl, že budu šťastný, že můžu jít běhat kolem hřiště. Teď jsem zase s klukama v kabině, člověk má hned lepší náladu. Sledovat zápasy z tribuny bez možnosti týmu pomoct je pro fotbalistu nejhorší. Jsem rád, že se pomalu vracím, a moc se těším, až nastoupím do zápasu.

Jak sis krátil čas během léčby zranění?
První dva týdny jsem byl doma, a to jsem viděl asi tisíc filmů, už mě to ani nebavilo. Potom jsem byl hodně ve fitku a snažil jsem se na sobě pracovat, abych měl návrat lehčí.

V jaké náladě jsi zastihl tým?
Atmosféra není nejlepší, protože jsme tam kde jsme, na druhou stranu zápas s Bohemians nebyl špatný, musíme dál bojovat a uvidíme, co přinese další utkání. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu