FANSHOP

Dukla vyjede ke 30. kolu do Plzně

26. 4. 2019 | Redakce

Dukla vyjede ke 30. kolu do Plzně

V sobotu od 17 hodin se spolu ve Štruncových sadech utkají dva týmy, kterým jde o hodně, i když jsou v naprosto rozdílné situaci. Jak dobře víme, Dukla potřebuje každý bod, aby se přiblížila záchraně v první lize. Plzeň naopak vzhlíží k ligovému titulu, na první Slavii jí nyní scházejí čtyři body.

Viktoria Plzeň je s 65 body na 2. místě tabulky, v nadstavbě bude bojovat ve skupině o titul. Bude se snažit sesadit z prvního místa pražskou Slavii a obhájit své loňské mistrovství. Nahrává jí, že Slavia v posledních dvou zápasech ztratila prohrou se Zlínem a remízou se Spartou. Plzeň ovšem v minulém zápase taktéž nebodovala naplno, remizovala totiž 1:1 v Příbrami. Z posledních pěti zápasů tým Pavla Vrby jednou remizoval, třikrát vyhrál a jednou prohrál.

Dukla se z 16. místa stále neposunula, máme 20 bodů a k naší velké smůle se zvýšil i odstup Karviné na 15. místě – ta má nyní o 6 bodů víc. V posledním kole jsme remizovali 2:2 s Mladou Boleslaví, v jarní části jsme získali do ligové tabulky pouze pět bodů. Pozitivem do zápasu s Plzní je, že všem hráčům vypršely karetní tresty a budou trenérovi Romanovi Skuhravému k dispozici. „Ta situace je taková, jaká je. Budeme se prát stejně jako ve druhém poločase proti Mladé Boleslavi až do konce. V tuhle chvíli ztrácíme šest bodů, do konce je osmnáct. Beru to tak, že máme šest zápasů na to, abychom ukázali, co v nás je,“ řekl dukelský trenér před Plzní.

Z hlediska vzájemných zápasů je na tom lépe Plzeň, která z 15 odehraných zvítězila 12x. Jednou vyhrála Dukla a dvakrát se remizovalo. Gólové skóre je 39:10 pro Plzeň.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Milan Matějček s asistenty Dušanem Pospíšilem a Zdeňkem Dobrovolným, čtvrtým rozhodčím bude Tomáš Klíma. Jako delegáti dorazí Zdeněk Peřina a Václav Hartman. Na zápase bude přítomen i videorozhodčí. 

Poslední utkání soupeře

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)

Branky: 37. Matoušek – 31. Pačinda.

1. FK Příbram: Kočí – Nový, Chaluš, Tregler, Antwi – Mingazov (84. Keita), Soldát, Květ, Rezek (C) – Polidar (72. Jablonský), Matoušek (82. Voltr).

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Brabec, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Kayamba (60. Kovařík), Pačinda (81. Ekpai), Kopic – Chorý (67. Bakoš).

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:0)

Branky: 7. Douděra – 69. Hořava, 71. Podaný (vla.), 88. Krmenčík (pen.).

FK Dukla Praha: Rada – Miloševič, Ostojič, Chlumecký, Podaný – Holík, Tetour, Marek Hanousek (C) (83. Djuranovič), Douděra (67. Bezdička) – Holenda, D. Breda (79. Brandner).

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Procházka (57. Hořava), Hrošovský – M. Petržela, Al. Čermák (57. Řezníček), J. Kopic (89. J. Kovařík) – Krmenčík.

 

Fotogalerie


Partneři klubu