• U19 - zápasy

• 19.04.2019

U19: Nadstandardní týmový výkon přinesl překvapení na úkor Zbrojovky

Starší dorostenci Dukly ve vloženém třicátém kole celostátní dorostenecké ligy U19 zavítali na jaře poprvé na své nové "domácí" travnaté hřiště v Jirnech. Dukla okupovala před zápasem v tabulce poslední, šestnácté místo, po odehraném kole postoupila na 14. místo, s jednobodovým náskokem na poslední Mladou Boleslav a s lepším skóre se stejným bodovým ziskem 23 bodů jako patnáctá Jihlava. Brněnští prohrou ztratili pátou příčku v tabulce a klesli na osmou pozici, přičemž jejich bodové konto dosahuje 39 bodů a na vedoucí Slavii Praha ztrácejí sedm bodů. Dukla má odehrán o jeden odložený zápas méně s Pardubicemi, který se bude dohrávat v úterý 23. dubna 2019 v Jirnech. Mladíci Dukly po zodpovědném a taktickém výkonu všech řad získali tři důležité body, když přitom mnoho nechybělo, aby oplatili brněnským podzimní šetigólovou porážku z umělky v Brně. Hosté z Brna, přestože měli mezi sebou výrazné individuality a snažili se zvrátit nepříznivý vývoj zápasu až do devadesáté minuty, doplatili na nedisciplinovanost, když více než poločas hráli oslabení o vyloučeného levého obránce. Diváci viděli rychlý bojovný zápas s častými souboji a rušnými situacemi před oběma brankami.