PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček
    FANSHOP

Dukla chce v Opavě udržet tabulkové postavení

29. 3. 2019 | Redakce

Dukla chce v Opavě udržet tabulkové postavení

Čtrnáctidenní pauza od ligového fotbalu končí, Dukla bude pokračovat v ligové soutěži v sobotu 30. března od 15 hodin na hřišti SFC Opava. Nováček ligy se odpoutal od sestupových příček, na jaře ale ještě naplno nebodoval.

Opava je na 12. místě tabulky a má 27 bodů, tedy o 8 více než my. Pokud si své postavení udrží, vyhnula by se dokonce i baráži o udržení v lize, což by pro nováčka určitě bylo úspěchem. Na jaře získala Opava čtyři body za čtyři remízy (s Karvinou, Jabloncem, Slováckem a Bohemians), zbylé dva zápasy prohrála (s Plzní a Teplicemi). Tým vede hlavní trenér Ivan Kopecký, nejlepším střelcem je sedmigólový Tomáš Smola.

Dukla se po vyhraném zápase nad Karvinou posunula na předposlední místo, na rozdíl od Opavy doufáme, že se do baráže o udržení dostaneme. K tomu by se nám tři body z Opavy víc než hodily. V zápase bohužel budeme oslabeni o Jakuba Podaného a Uroše Djuranoviče, kterým běží karetní trest. V podzimním vzájemném zápase jsme Opavu na Julisce porazili 1:0, gól vstřelil Ján Ďurica. Byla to pěkná oslava 70 let od založení Dukly Praha. „V Opavě určitě chceme zlepšit výkon a potvrdit vítězstvím tři body z domácího zápasu s Karvinou. Na Opavu mám nádherné vzpomínky, ale my tam teď zvítězíme. Mám v Opavě hodně přátel, ale teď jsem trenér Dukly. A to nám velí tam zvítězit," řek Roman Skuhravý.

Pouze jeden vzájemný zápas Dukly s Opavou proběhl v historii samostatné české ligy, v této sezoně jsme Opavu porazili 1:0.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Orel s asistenty Petrem Blažejem a Davidem Hockem, čtvrtým rozhodčím bude Jakub Vojkovský. Jako delegáti dorazí Petr Mikel a Patrik Filípek. 

Poslední utkání soupeře

Bohemians 1905 - SFC Opava 0:0 

Bohemians 1905: Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Ljovin, Vacek, Bartek (C) – Reiter, Puškáč (69. Koubek), Vaníček (62. Júsuf Hilál).

SFC Opava: Fendrich – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Zavadil, Jursa – Stáňa (68. Manzia), Janetzký (87. Jurečka), Zapalač – Juřena (46. Smola). 

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - SFC Opava 1:0 (0:0)

Branka: 89. Ďurica.

FK Dukla Praha: Rada – Miloševič (C), Ďurica, Ostojič, Souček - Bezpalec, Tetour, Doumbia (79. Bilovský) - Brandner (84. Douděra), Djuranović (67. Bezdička), Schranz.

SFC Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina – Zapalač, Zavadil, Schaffartzik, Jursa (84. Kayamba), Kuzmanović (C) (63. Janetzký) – Juřena (53. Jurečka), Smola.

 

Fotogalerie


Partneři klubu