PORTRÉTY Z JULISKYMatúš Hruška
    FANSHOP

Štěpán Krunert: Anglie drží evropskou špičku

22. 3. 2019 | Redakce

Štěpán Krunert: Anglie drží evropskou špičku

Hráč Dukly Štěpán Krunert je na srazu české reprezentace do 19 let, které právě probíhá elitní fáze kvalifikace na mistrovství Evropy. Ze skupiny, kde je Česko společně a Anglií, Řeckem a Dánskem, postoupí na šampionát jen jeden tým. Jaké jsou šance Čechů a jak vypadá tréninkový komplex, ve kterém Češi tráví sraz?

Štěpáne, jak se cítíš v reprezentaci do 19 let?
Cítím se velice dobře, je tu prima parta a máme skvělé zázemí, sraz trávíme v St George´s Park u Birminghamu, což je jeden z nejlepších fotbalových komplexů na světě. Oproti podmínkám v Česku je to opravdu úplně něco jiného. Znám tu už spoustu kluků, potkáváme se i v lize, když hrajeme proti sobě, a samozřejmě z předchozích reprezentačních srazů.

Čekal jsi nominaci do reprezentace?
Trochu jo, protože jsem v poslední době nastupoval do ligových zápasů a docela se mi dařilo. Měl jsem z nominace velkou radost.

Sraz reprezentace trvá od 10. do 27. března, je to dlouhé odloučení od ligového týmu?
Je to docela dlouhé, jsem trochu nervózní, co se asi děje doma, ale na druhou stranu si to užívám, protože je tu pořád co dělat a být v reprezentaci je vždy zážitek.

Chválil jsi zázemí v St George´s Park, co všechno tam máte k dispozici?
Je to obrovský uzavřený komplex, anglické národní centrum fotbalu, kde trénují všechny reprezentace Anglie, od mládeže až po áčko. Nachází se na poměrně odlehlém místě, takže tady máme klid, je tu 13 travnatých hřišť, velká futsalová hala, kryté hřiště, posilovna, wellness, prostory pro regeneraci, jen nejmodernější vybavení. My jsme ubytováni v hotelu Hilton, který patří do komplexu. Máme svou vlastní restauraci, kam chodíme na jídlo, které je zde asi jedinou slabinou, protože mi anglická kuchyně moc nechutná. Všechno je smažené, což nechápu, nepřijde mi to jako ideální strava pro sportovce. Péči si ale užívám.

Je pro tebe motivací trénovat v takovém komplexu?
Motivace je to velká, každý hráč se touží dostat ve své kariéře co nejdál, a tady potkáváte takové, kteří jsou o několik levelů výš.

V prvním zápase s Anglií jste prohráli 1:4, odpovídal výsledek obrazu hry?
Myslím, že ano. Angličané byli lepší celý zápas, byli sebevědomí na míči a hráli s velkým přehledem. Všichni hráči Anglie už hrají v Premier League nebo v druhé nejvyšší anglické soutěži, rozdíly mezi námi jsou hodně vidět. Jejich chytrost a vyspělost je jinde. Anglie drží evropskou špičku, když jsem viděl jejich tréninky, docela jsem koukal. Na dvacet kluků tu mají 10 trenérů, jeden trenér se vlastně intenzivně věnuje jen dvěma klukům, je to individuální. Musí to mít obrovský vliv na posun vpřed.

Jaké další zápasy kvalifikace vás čekají? 
Máme před sebou 23. března Řecko a 26. března Dánsko. Postupovou šanci stále ještě máme – když oba zápasy vyhrajeme a všichni ostatní remizují. Je to malá šance, ale pořád je. Postupuje jenom jeden.

Na fotografii je Štěpán Krunert v tréninkovém centru St George´s Park. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu