PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

WU9: Dva turnaje - dva pocity - frustrace a vítězství - holky děkujme

5. 3. 2019 | Redakce

WU9: Dva turnaje - dva pocity - frustrace a vítězství - holky děkujme

Po náročném víkendu plném fotbalu s kluky z Valašského Meziříčí jsme s týmem našich nadějí absolvovali ještě závěrečnou parádičku – nedělní odpolední turnaj v Milovicích. Dalo se tušit, že výkon nebude asi úplně top. Holky budou bojovat spíše s únavou a možná i fotbalovou přesyceností. Omyl!!! Výkon a předváděná hra nadchla. Hráli jsme opět bez brankáře, ve vysoké rychlosti, nápaditě a po většinu času v držení míče. Stoprocentní nasazení, fotbalové technické kousky a zdravá agresivita potěšili. O tom, že zlato poputuje jinam, rozhodl zbytečný gól s šikovnými mladoboleslavskými kluky. Po dlouhém desetiminutovém obléhání brány soupeře padl gól do naší sítě a v táboře Duklaček zavládla pravá sportovní frustrace, kterou jsme již do konce turnaje, i přes enormní snahu, nesetřásli. Konečné čtvrté místo bylo pro Nikču, Éčko, Sísu, Sárinku, Aničku a Alici velkým zklamáním, ale výborný výkon všech hráček byl nakonec odměněn alespoň individuální cenou pro Aničku Špejzlovou. Cenu si zasloužili všechny holky a to včetně nejmladší Sárinky – ta za statečnost. Nejhezčí a také poslední gól celého turnaje dalo naše Éčko po nahrávce Silvy. Ema předvedla náběh do volného prostoru, zpracování do rychlosti, v maximální nasazení vyhraný rychlostní souboj se soupeři a výborné zakončení nad nohou brankáře. Holky se pro mě a myslím, že i pro rodiče, staly vítězkami a nezbývá než jím poděkovat za předváděnou hru a nasazení, kterým nás opravdu nadchly.

Na chlup stejná sestava se po týdnu přijela ukázat na první ročník turnaje dívčích týmů s pěkným názvem Hradecký Lvíček. V moderní překrásné hale s palubovkou a futsalovým míčem naše holky prokázaly postupný fotbalový růst a soupeřům nezbylo než pouze čekat, jestli tým děvčat z Julisky v některém ze šesti dvanáctiminutových zápasů, neklopýtne. To se nestalo a pocit frustrace z minulého turnaje vystřídal zaslouženě pocit nejkrásnější – pocit vítězství. Dukla odváží zlato včetně obrovského putovního poháru. Ocenění nejlepšího hráče převzala opět Duklačka, tentokrát Nikol Linhartová. Pořadatelé to ovšem s tímto individuálním oceněním měli kvůli naším holkám opravdu hodně těžké a já bych vybral opět celou pětici našich 2010-tek.

Jako celek pak hrajeme velice dobře technicky. Výběrem místa a volného prostoru si vytváříme výhodné herní situace, které zatím povětšinou nedovedeme využít, ale to vše je dáno postupným a přesně daným herním vývojem. Nejdříve musí hráčky získat jistotu a sebevědomí v individuálních dovednostech, jakými jsou přechod jeden na jednoho, zakončení a další. Až budou v těchto činnostech, skutečně dobré, dojde u většiny samotným inteligenčním vývojem k rozvíjení kombinační hry, který se už ojediněle objevuje dnes a my potom sledujeme nádherné nahrávky, pasy, nebo otáčení hry. Bohužel, i přes nesouhlas některých z Vás rodičů, zatím holky do taktické hry a kombinace nezasvěcujeme. Cvičení na tréninku jsou v několika případech již občas postavena na spolupráci, ale ta zatím jenom doplňují rozvíjení individuálních dovedností. Pro milovníky krásných akcí mám přesto dobrou zprávu. Ty krásné akce se nám budou ve hře stále více objevovat. Holky jsou inteligentní, a pokud se jim něco opravdu povede, tak si to dobře ukládají do svých hlaviček. Hradecká útočná akce rychlých nahrávek po ose Nikča – Anička – Silva - zakončení, byla natolik úžasná, že trio aktérek bylo samo překvapeno účinností a jednoduchostí toho co se stalo. Trpělivost a zase trpělivost, i když je to těžké. Vaše holky se Vám odmění spokojeností. Viditelně dělají sport, který je baví a naplňuje.

Holky děkujme !!!

ŠTROBL Radek a ZIMA Jan

 

Fotogalerie


Partneři klubu