PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Daniel Kozma: Takový start jsem nečekal

21. 2. 2019 | Redakce

Daniel Kozma: Takový start jsem nečekal

Obránce Daniel Kozma se po svém lednovém příchodu během zimní pauzy rychle začlenil do týmu. Pravidelně nastupoval v přípravě a v prvních dvou jarních zápasech byl dokonce součástí základní sestavy. Nyní už vyhlíží zápas se Slovanem Liberec.

Dane, do Dukly jsi přišel z druholigového Varnsdorfu, v přípravě bylo vidět, že tě trenér hodlá hodně využívat a v jarní části jsi odehrál oba zápasy v základu. Čekal jsi takový start v novém klubu?
Rozhodně nečekal, myslel jsem, že budu mít chvilku na rozkoukání, ale trenér mě do toho položil a já jsem mu za to hrozně vděčný, protože to je to nejlepší. Jsem hrozně rád, že jsem mohl nastoupit do těch prvních dvou zápasů, užil jsem si to a doufám, že takhle to bude pokračovat. Musím na sobě makat, jsem stále na začátku.

Jaké to je najednou hrát proti Baníku a Spartě namísto např. Pardubicím a Vlašimi?
Popravdě s Baníkem jsem si ani moc neuvědomoval, že je to můj úplně první ligový start v životě, ale tím, jaká byla atmosféra jsem se cítil dobře, navíc to sedlo i týmu, což bylo důležité, já jsem se s týmem svezl.

Po ostrém startu nás čeká Liberec, což je papírově slabší soupeř. Co od zápasu čekáš?
Určitě by byla chyba myslet si, že nás čeká něco lehčího. My se budeme chtít soustředit na sebe a hrát náš fotbal, ten, který jsme ukazovali v prvních dvou jarních zápasech. Škoda jen, že jsme získali jen jeden bod. Budeme chtít hrát pořád stejně, jezdit jeden za druhého, chodit do kombinace, zkrátka to, co nás trenér učí.

Kdo z hráčů Liberce umí být nebezpečný dopředu?
Teď udělali Kozáka, ten je jako útočník silový a gólový, takže jestli se rozehraje, bude pro ně velkou posilou. Na něj si musíme dát pozor.

Se Spartou jsme hráli v pondělí, s Libercem to bude už v pátek. Je příprava nějak přizpůsobená zkrácenému týdnu?
Ano, kladli jsme důraz na dobrou regeneraci, v úterý jsme měli jen lehčí trénink s protažením a výklus, na hřiště jsme šli až ve středu, to už jsme se ale připravovali na Liberec. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu