Štěpán Krunert: Doufám, že Bořek nenastoupí proti nám

12. 2. 2019 | Redakce

Štěpán Krunert: Doufám, že Bořek nenastoupí proti nám

V sestavě Dukly už se osmnáctiletý záložník Štěpán Krunert párkrát objevil, v základu ale zažil minulý pátek svůj debut. Na hřišti poutal pozornost jak pro svůj dobrý výkon, tak pro nepřehlédnutelné kudrny. A co nám k zápasu s Baníkem řekl on sám?

Štěpáne, jak jsi prožíval svůj první start za Duklu v základní sestavě?
Původně jsem vůbec hrát neměl, ve středu zálohy měl být normálně Mára Hanousek, jenže ho těsně před zápasem skolila chřipka. Dozvěděl jsem se to ve čtvrtek, den před zápasem. Připravil jsem se na to psychicky. Ze začátku jsem byl nervózní, ale když jsme dali gól, trochu jsem pookřál a snažil jsem se hrát sebevědomě. Tréma ze mě spadla.

Mluvil s tebou trenér o tvém výkonu?
S trenérem jsme se o tom moc nebavili, ale myslím si, že byl spokojený. Pro mě to byl splněný sen a zároveň cíl, se kterým jsem do Dukly šel.

Zápas s Baníkem se nám povedl, proběhla u týmu změna v hlavách?
Myslím si, že ano. Jsme teď dobře nastavení, hrajeme svoji hru a řekl bych, že je tu i dobrá atmosféra, určitě lepší než na podzim. Výsledek s Baníkem je velké povzbuzení, remíza 1:1 s týmem z horní části tabulky je pro nás dobrá. Začátek zápasu se nám hodně povedl, hráli jsme výborně, pak jsme trochu začali tápat, ale po poločase se to zase zlepšilo a zvládli jsme to.

Jaké by pro tebe bylo, kdyby sis mohl zahrát i proti Spartě?
Samozřejmě úžasné, byla by to pro mě velká čest. Sparta je jedním z nejlepších týmů v Čechách a moc rád bych si proti ní zahrál, ale uvidíme, jak to trenér rozhodne.

Povzbudí nás dobrý výkon s Baníkem do zápasu se Spartou?
Věřím, že ano. Od pátečního výkonu se můžeme odpíchnout dál. Důležité je pořád se soustředit na sebe.

Těšíš se na plný stadion?
Je super, že bude plná Juliska, jak to na zápasech se Spartou bývá, atmosféra bude určitě krásná. Ale abych se přiznal, když jsem na hřišti, fanoušky už moc nevnímám, nemám na to kapacitu, protože jsem plně vtažený do dění na hřišti.

V médiích se objevují zprávy, že Bořek Dočkal má nakročeno zpět do Sparty, mohl by pro ně být velkou posilou?
To bezpochyby, Bořek je výborný hráč a prostředí na Spartě zná, myslím, že jim pomůže, ale zároveň doufám, že nenastoupí už v pondělí proti nám (směje se). 

 

Fotogalerie


Partneři klubu