Dukla je s Baníkem historicky úspěšnější

8. 2. 2019 | Redakce

Dukla je s Baníkem historicky úspěšnější

První ostrý zápas roku 2019 je tu. Dukla se na začátek jarní části FORTUNA:LIGY utká na Julisce s Baníkem Ostrava. Bude to souboj týmu z horní a spodní části tabulky, co může divákům přinést?

Baník Ostrava jde do zápasu ze třetího místa tabulky. Podzim se Ostravanům nesmírně vydařil, nasbírali 34 bodů a před sebou mají jen Plzeň a Slavii, největší aspiranty na titul. Odstup od druhé Plzně činí 11 bodů, čtvrtý Jablonec jich má 33. Baník si určitě bude chtít své dobré postavení potvrdit a udržet se ve skupině, která bude v nadstavbě soupeřit o titul. Během zimní pauzy nedošlo v kádru Baníku k dramatickým změnám, budou tak těžit ze své sehranosti. V přípravě Baník nepoznal porážku, se sedmi zápasů 5x vyhrál a 2x remizoval. Trenér Bohumil Páník přípravu na Duklu nepodcenil, přijel se podívat i na naši generálku s Bohemians.

Dukla má opačné starosti, dlí na posledním místě tabulky s 15 body a ze všeho nejvíc se potřebuje dostat z pásma sestupu. Předposlední Karviná je na tom bodově stejně, 14. Olomouc má o čtyři body více. Změny v kádru Dukly byly v zimě značné, přivítali jsme 3 nové posily, 3 navrátilce z hostování a s 8 hráči jsme se rozloučili. Zimní příprava přinesla skvělé výsledky, ze 6 zápasů jsme 5x vyhráli a 1x prohráli. Celý tým se těší, až liga vypukne.

V historii české nejvyšší soutěže se Dukla s Baníkem utkala 13x. V 8 zápasech jsme slavili výhru my, ve 2 Baník a 3x se remizovalo. Gólové skóre je 22:12 pro Duklu. V této sezoně se však z výhry 2:0 radovali Ostravané.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Karel Hrubeš s asistenty MUDr. Jiřím Moláčkem a Davidem Hockem, čtvrtým rozhodčím bude Ondřej Ginzel. Jako delegáti dorazí Libor Zeman a Michal Tandler.

Poslední utkání soupeře

FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 0:0

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Mešaninov, Hrubý, Holzer (77. Granečný) - Diop, O. Šašinka (67. J. Šašinka).

SK Sigma Olomouc: Buchta - Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Chvátal (64. Lalkovič) - Houska - Falta, Dvořák (90. Chytil), Plšek, Pilař (78. Texl) - Yunis.

Poslední vzájemné utkání

FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 12. O. Šašinka (Holzer), 43. Diop.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer (79. Granečný) - O. Šašinka (64. Jirásek), Diop (89. J. Šašinka).

FK Dukla Praha: Rada - Miloševič, Bezpalec, Chlumecký, Preisler - Tetour, Hanousek - Douděra (81. Holík), Bilovský, Brandner (81. Bezdička) - Schranz.

 

Fotogalerie


Partneři klubu