U17: Ze Stuttgartu do Janova a velký úspěch Dukly

24. 1. 2019 | Redakce

U17: Ze Stuttgartu do Janova a velký úspěch Dukly

Na mezinárodním dorosteneckém turnaji zanechala dukelská fotbalová škola, reprezentovaná kategorií U17, otisk mimořádného charakteru.

V městysu Gaildorf, ležícím nedaleko Stuttgartu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, se druhý lednový víkend konalo tradiční halové klání 6 evropských zemí "Jugend Eurocup", v jehož jubilejním třicátém ročníku zasáhla naše sedmnáctka v nabité konkurenci až do bojů o medaile.

Vybraná společnost se nesešla jen na palubovce, ale také v zákulisí. Organizační tým turnaje se překonával v každém detailu a kategorii do sedmnácti let tak nechal zakusit podmínky dospělého profesionálního fotbalu. Organizací a servisem pro týmy počínaje a vyprodanou sportovní halou s několika sty diváky, autogramiádami a rozhovory v cizím jazyce konče.

Hrací den s č. 1 a jeho boje v základní skupině sehrála Dukla na výtečnou. Nejdříve zvítězila v premiérovém zápasu s loňským vítězem Jugend Eurocupu VFB Stuttgart, poté i s aktuálně vedoucím celkem severní skupiny juniorské Bundesligy Herthou Berlín. Utkání s Fortunou Düsseldorf obohatilo diváky o čtyřikrát rozvlněnou síť, ovšem vítěze nepoznalo.

Den druhý, a závěrečný, měl na programu dohrání střetnutí ve skupině a odtajnění celkového umístění za pomoci vyřazovacích bojů. Přestože se výkony jediného zástupce českého fotbalu na druhý den ještě zlepšily, na konto ve skupinové fázi už nepřibyl ani bod. Výsledkové triumfy, byť jen o gól, patřily rakouskému Sturmu Graz i německému Karlsruher SC.

Čtvrtfinálový duel s Dinamem Záhřeb lze s hlasitým oceněním hráčů označit za vrchol dukelské (re)prezentace v rámci turnaje. Tým složený převážně z chorvatských reprezentantů nenašel recept na kreativní fotbal bez schematické organizace a musel přepustit vstupenku do semininále s Bayernem Mnichov Dukle Praha. A i když v něm zaznamenal první vyloženou šanci mladší dorost z Prahy, bavorský velkoklub si prostřednictvím excelentního držení míče otevření cesty do finále zkušeně zajistil.

I přes výsledkový nezdar v posledním turnajovém vystoupení, které sehráli kluci z Julisky bez brankáře v "power play", si Dukla svým umístěním odvezla z Gaildorfu titul nejúspěšnějšího zahraničního celku (1. 1. FC Kolín, 2. Bayern Mnichov, 3. Karlsruher SC, 4. FK Dukla Praha). Výsledná pozice na turnajové listině navíc zajišťuje automatické kvalifikování do příštího ročníku této výjimečné akce.

Turnaj v Německu byl pro hráče výrazným zážitkem, neocenitelnou zkušeností a silným emočním pohnutím. Neméně důležitá akce ovšem bezprostředně následuje. Pro tým je připraveno prožitkové zimní soustředění na sněhu a ledu v Hraničné u Janova nad Nisou, kde budou hráči pokračovat v rozvoji své (nejen) fotbalové osobnosti. Jen v poněkud jiné zóně komfortu...

Souhrnné výsledky Dukly

UTKÁNÍ VE SKUPINĚ:

VFB Stuttgart - Dukla 1:2

Dukla - Fortuna Düsseldorf 2:2

Dukla - Hertha Berlín 3:1

Dukla - Sturm Graz 2:3

Dukla - Karlsruher SC 2:3

ČTVRTFINÁLE:

Dinamo Záhřeb - Dukla 1:3

SEMIFINÁLE:

Dukla - Bayern Mnichov 0:1

UTKÁNÍ O BRONZ:

Dukla - Karlsruher SC 1:8

Souhrnné výsledky turnaje najdete zde.

 

Fotogalerie


Partneři klubu