Daniel Kozma: Dukla do ligy patří

11. 1. 2019 | Redakce

Daniel Kozma: Dukla do ligy patří

Fotbalový univerzál Daniel Kozma doplnil tým Dukly těsně před začátkem zimní přípravy. Jak se adaptuje na prvoligové tréninky a co od něj očekává trenér Roman Skuhravý? O tom jsme si povídali v jeho prvním rozhovoru na Julisce.

Dane, máš za sebou první týden trénování v Dukle, jaké máš dojmy?
Je to pro mě něco nového, trošku se rozkoukávám a ještě na prvních trénincích mi při hře přišlo, že to nejsou moje nohy. Věřím ale, že se oklepu a dostanu se do toho, zvyknu si na rychlejší tempo, které tu je oproti druhé lize.

Pro prvoligové fanoušky jsi neznámý hráč, jak by ses představil?
Nejzajímavější na mně asi je, že jsem fotbalový univerzál, hrál jsem dvě sezony v útoku, dvě sezony ve středu zálohy, pak také na stoperu. Do Dukly přicházím právě jako stoper, ale je možnost, že budu hrát i středního záložníka, to už nechám na trenérovi, na jaké místo mě bude chtít využít a kde se mu budu nejvíc zamlouvat.

Před svým příchodem na Julisku sis určitě promluvil s trenérem. Co od tebe v Dukle očekává?
Trenér mě dlouho sledoval. Když budu hrát vzadu, chce po mně, abych se co nejvíc cpal do rozehrávky, protože v Dukle se vždy hrálo po zemi a dominoval tu rychlý fotbal. Důležitá bude poziční hra, jasným požadavkem je, abychom vzadu byli pevní a nedostávali góly, protože to je základ úspěchu.

Jak náročné pro tebe bylo přijít do klubu, který bojuje o záchranu?
Nad tím jsem tolik nepřemýšlel. Pro mě jako fotbalistu ze druhé ligy je to obrovská šance, kterou chci využít, ale myslím, že tohle je situace, kdy se ukáže správný tým, charakter. Věřím, že tady je velká chuť to celé zvládnout a Duklu zachránit, protože ta do ligy prostě patří.

Věříš, že v Dukle zažiješ svůj ligový debut?
Doufám a věřím, moc si to přeju. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu