• Články mládež

• 09.01.2019

Dívčí týmy mládeže reprezentovaly Duklu v Drážďanech

Od starší přípravky po dorostenky se všechny 4 týmy o víkendu 5.-6. ledna účastnily turnajového běhu v Drážďanech, kde se mládežnické týmy vůbec neztratily. Starší přípravka skončila těsně stříbrná, mladší žákyně přivezly bronzové medaile.

V sobotu dopoledne rozehrály první turnaj mladší žákyně, ve které se utkaly s FF USV Jena, 1.FFC Fortuna Dresden a FFC Berlin. Po úvodní remíze 0:0 s Jenou, si poradily s domácím výběrem 4:0 a závěrečnou remízou 1:1 s Berlin se katapultovaly na první místo skupiny. Do semifinále nastoupily proti pozdějšímu vítězi SV Adler Berlin a po těsné prohře 1:2 je čekal poslední zápas o 3. místo. V něm se dvěma góly prosadily fotbalistky Dukly a otočily výsledek proti DFC Westsachsen Zwickau na 2:1. Následně si mohli všichni včetně trenérů vychutnat konečně a pěkné 3. místo!

Ohlas trenérky Michaely Bernardové: „Na turnaj jsme jeli s tím, že bychom chtěli obsadit jednu z medailových pozic. To se nám povedlo a odvezli jsme si bronz. V prvním zápase bylo sice na děvčatech vidět, že si nejsou jistá, ale postupem času přišla halovému fotbalu na chuť a předváděla pěkné fotbalové akce. Musím moc pochválit všechny holky, avšak největší pochvalu si zaslouží Karolína Krůtová, která za náš tým vstřelila nejvíce gólů byla na turnaji tahounem týmu.“

Následoval turnaj dorostenek WU17, na nějž dorazilo 10 týmů. Na úvod turnaje se naše hráčky utkaly s FFC Berlin a po slibném výkonu zvítězily 2:1. Dalšími soupeřkami byly týmy 1.FFC Fortuna Dresden I a Rostocker FC I. S oběma týmy dorostenky odehrály velmi dobrá utkání, avšak v každém zápase podlehly 0:1. Nutno říci, že šance na postup stále žila i do posledního zápasu skupiny, kdy je čekal tým SV Eiche Reichenbrand. S týmem pozdějších vítězek se nezvládl úvod utkání a ztrátu se nepovedlo dohnat, konečný stav tak zůstal 1:2. O konečné 7. místo se hráčky Dukly porvaly s SV Planitz, kterému ale uštědřily výsledek 4:0, a tak turnaj zakončily na 7. místě. Nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášena Tereza Žáková.

Ohlas trenéra Jakuba Kowolowského: „Turnaj jsme využili jako zpestření začátku roku. Kdo měl zájem, se turnaje účastnil a odstartoval si vstup do jarní části. Turnaj hodnotím vesměs pozitivně, odehráli jsme zajímavá utkání, ve kterých jsme povětšinou dominovali na míči, chyběla nám větší dravost do zakončení a odvaha vzít daný moment na sebe. Určitě jsme si zasloužili lepší umístění, avšak turnaj jsme si užili a nyní se budeme připravovat už jen ve venkovních podmínkách.“

Druhý den v neděli začal nejmladším turnajem. Starší přípravka se v konkurenci 6 týmů potkala ve skupině stejně jako ostatní kategorie s FFC Berlin I a 1.FFC Fortuna Dresden I. V zápasech jasně dominovala a po výhrách 3:1 a 4:0 postoupila do semifinále, kde se potkaly s FFC Berlin II. Po dalším pěkném výkonu a výhře 3:1 čekalo fotbalistky Dukly finále. V něm narazily hráčky na skupinového soupeře FFC Berlin I. Po několika neproměněných šancích utkání skončilo 1:1 a o vítěze turnaje rozhodovaly penalty. V nich měly větší štěstí soupeřky a pro holky z WU11 tak byly připravené stříbrné medaile za 2. místo. I přes nezískání vytouženého poháru byl náš přípravkový tým jasně nejlepší v předvedené hře a kromě pěkných zážitků si odváží i ocenění pro nejlepší brankářku turnaje, jež vyhrála Gabča Sobotková.

Ohlas trenéra Jána Makoviče: „Turnaj v Drážďanech byl pro naše hráčky první zkouškou v novém roce a uspěly v ní na výbornou. Byla to pro všechny zcela nová zkušenost, protože v hale letos v zimě vůbec netrénují a pravidla německého turnaje byla dost odlišná oproti těm, na které jsou zvyklé. Nemám, co bych holkám vytkl. Byla vidět herní vyzrálost, nasazení, dovednosti, a hlavně obrovský týmový duch. O první místo je připravil penaltový rozstřel, a tak nakonec získaly stříbrné medaile. Gabča Sobotková se stala nejlepší brankářkou turnaje a rodiče soupeřů nám chodili gratulovat k předvedené hře. Hrály skutečně pěkně, čímž velmi dobře reprezentovaly klub i svou zemi.“

Posledním turnajem byl turnaj starších žákyň WU15, kde bylo stejně jako u dorostenek 10 týmů. Žákyně začaly velmi slibně, proti SV Planitz a SpVgg Dresden-Löbtau udržely čistá konta, ale gól ani nevstřelili, tudíž na úvod dvakrát 0:0. Další zápasy odehrály proti SV Adler Berlin, kde podlehly těsně 1:2 a následně v utkání s FF USV Jena znovu podlehly nejtěsnějším rozdílem 0:1. Tyto výsledky žákyním přinesly sice jen zápas o 7. místo, ale největší aplaus turnaje sklidila Ema Lidická, která trefila basketbalový koš. V posledním zápase turnaje čekal hráčky Dukly FC Sängerstadt, se kterým prohrály 1:3 a skončily tak na konečném 8. místě.

Ohlas trenéra Ondřeje Havlase: „Starší žákyně zahájily zimu turnajem v Drážďanech. Pro holky to bylo velmi náročné, jelikož nejsou na halu vůbec zvyklé. Jsem rád, že se nám podařilo vyrovnat všem soupeřům, i když výsledkové to nevyšlo podle představ. V pondělí nám začala klasická zimní příprava, která bude pro děvčata velmi náročná.“