FANSHOP

Vojtěch Hadaščok: Umím využívat šance

7. 1. 2019 | Redakce

Vojtěch Hadaščok: Umím využívat šance

Jedním z nových hráčů, kteří v zimně zavítali na Julisku, je Vojtěch Hadaščok. Sedmadvacetiletý útočník k nám přestoupil z druholigové Vlašimi a angažmá v Dukle je pro něj velkou motivací.

Vojto, jak by ses představil fanouškům Dukly?
Jsem rychlejší útočník, pocházím z Opavy a poslední dva roky jsem odehrál ve Vlašimi, tam se mi hlavně minulý půlrok dost vydařil. Před tím jsem hrál v Liberci, se kterým jsem získal mistrovský titul, hostoval jsem také v Hradci a v Příbrami. S majitelem Dukly panem Pauknerem jsem byl v kontaktu asi rok, teď ale nastala ta správná chvíle pro můj přestup.

Jaké jsou tvé silné stránky?
Určitě hbitost a dobrý přehled v šestnáctce, dokážu si najít místo a balon, z čehož plyne, že dobře využívám šance.

Jak se ti dařilo v podzimní části ve Vlašimi?
Tým měl hodně krušný půlrok, bylo to nahoru a dolů, protože klub co půl roku prochází obměnou hráčů a prostřídá se téměř celý kádr, dalo by se říct, že je to takové béčko Sparty. Chvíli jsme si na to zvykali, chvíli jsme byli bez trenéra, nakonec to herně vyšlo lépe než výsledkově – výsledky se dostavily až ke konci podzimu, kdy jsme uhráli nějaké body a i já jsem nastřílel pár gólů, takže jsme byli spokojení.

Co od tebe v Dukle očekává trenér?
Určitě góly! Budu se snažit pomoct týmu jakýmkoliv způsobem a řídit se pokyny trenéra. Určitě je ale hlavním cílem zvýšit nebezpečnost v ofenzivě.

Neměl jsi pochybnosti, jestli jít do klubu, který bude na jaře bojovat o udržení v první lize?
Dukla prochází obměnou, tým se přebudovává, je tu velká chuť a touha stoupat nahoru a zlepšit stávající situaci za každou cenu. Tento přístup je mi blízký, vím, že bude potřeba dřít a bojovat, a to já mám rád. Vidím v tom velkou výzvu. Samozřejmě je pro mě velký impuls, že jsem se z druhé ligy vrátil opět do té první, a za tu možnost se chci Dukle odvděčit. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu