Zemřel Jozef Adamec, vynikající československý reprezentant

24. 12. 2018 | Redakce

Zemřel Jozef Adamec, vynikající československý reprezentant

Dnes v poledne jsme se dozvěděli smutnou zprávu, která nás bolestně zasáhla. Do fotbalového nebe odešel Jozef Adamec, legenda československého i slovenského fotbalu.

Hráč, který se podílel na dvou titulech Dukly Praha v letech 1962 a 1963 a byl spolu s dalšími pěti hráči Dukly v mužstvu Československa, které na mistrovství světa v Chile získalo stříbrné medaile. Je jedním z mála (a možná jediným) fotbalistou, který vstřelil v jednom utkání Brazílii 3 góly. Stalo se tak 23. 6.1968 v Bratislavě. Za reprezentační mužstvo Československa hrál 14 let a ve 44 zápasech vstřelil 14 branek. Nikdy nezapomeneme na jeho fenomenální střelbu i nezkrotný temperament, s nímž na hřišti bojoval. Bylo nám ctí loni na Julisce oslavit jeho 75. narozeniny. Byl jedinečným hráčem, byl svůj i jako člověk, mimořádná fotbalová osobnost, jaká se rodí jednou za mnoho desítek let....

Posíláme touto cestou projev hluboké soustrasti jeho nejbližším i celému truchlícímu slovenskému fotbalu a sdílíme jejich zármutek. Čest jeho památce!

 

Fotogalerie


Partneři klubu