Teď začne
vojna!

Podzim zakončíme na Slovácku

14. 12. 2018 | Redakce

Podzim zakončíme na Slovácku

Devatenáctým kolem letos končí podzimní část FORTUNA:LIGY, závěrečným zápasem roku bude pro Duklu v sobotu od 15 hodin souboj se Slováckem na jeho hřišti v Uherském Hradišti. Poté se hráči rozejdou ke krátkému vánočnímu volnu před začátkem zimní přípravy.

Slovácko je s 18 body na 13. místě tabulky. V trenérské funkci nahradil na začátku listopadu Michala Kordulu Martin Svědík, který přišel z druholigové Jihlavy. Z dosavadních čtyř zápasů pod jeho vedením Slovácko dva vyhrálo (nad Baníkem a Spartou). Nový trenér má za úkol vyvést tým ze sestupových vod, kde se pohybuje i Dukla. Čeká nás tak další z důležitých záchranářských soubojů, v němž bude motivace obou soupeřů jasná.

Dukla je po porážce od Příbrami z minulého kola opět na posledním místě, máme 15 bodů, stejně jako předposlední Karviná, a o tři body méně, než náš sobotní soupeř. Už teď je jisté, že nás čeká velmi náročné jaro. Každý následující zápas se stává klíčovým, a to bude platit už o sobotě. Naději nám dává, že rozestupy ve spodní části tabulky nejsou velké.

Z historických statistik vychází lépe Slovácko. Z 15 vzájemných ligových zápasů vyhrála Dukla jen dva, sedmkrát se radovalo Slovácko a šestkrát se remizovalo. V letošním pro Duklu smolném souboji na Julisce zvítězilo 2:1 Slovácko.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Franěk s asistenty Miroslavem Fišerem a Ondřejem Kožárem, čtvrtým rozhodčím bude Pavel Rejžek. Jako delegáti jsou nominováni Oldřich Racek a Zbyněk Rampáček. 

Poslední utkání soupeře

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branky: 7. Nešpor.

SK Sigma Olomouc: Buchta – Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Vepřek (C) – Falta (90+3. Chvátal), Plšek, Houska, Pilař (89. Lalkovič) – Dvořák, Nešpor (77. Yunis).

1. FC Slovácko: Trmal - Krejčí, Juroška (80. Petr), Hofmann, Divíšek - Navrátil (62. Rezek), Kalabiška, Janošek (45. Kuchta), Havlík, Daníček - Zajíc.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky: 15. Schranz (pen.) – 13. Chlumecký (vla.), 90. Chlumecký (vla.).

FK Dukla Praha: Rada - Douděra (76. Brandner), Bezpalec, Chlumecký, Miloševič - Breda (52. Djuranovič), Tetour, Holík, Hanousek, Podaný (73. Holenda) - Schranz.

1. FC Slovácko: Daněk - Krejčí, Kadlec, Juroška, Hofmann - Sadílek, Petr, Navrátil (75. Kalabiška), Havlík (45. Janošek), Daníček - Zajíc (84. Kubala).

 

Fotogalerie


Partneři klubu