PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

Představujeme projekt fanoušků Dukláci Dukle, Dukláky duklákům

21. 11. 2018 | Redakce

Představujeme projekt fanoušků Dukláci Dukle, Dukláky duklákům

Asociace „Dukláci Dukle, Dukláky duklákům“ (4D) je dobrovolnou, nečlenskou formou spolužití velké „duklácké rodiny“ všech fyzických i právnických osob hrdých na svůj klub. Cílí na klubismus. Přátelství, důvěru a slova o podpoře klubu hodlá měnit v činy a činy nově v DUKLÁKY.

Historicky první mince „1 DUKLÁK“, fotbalové sezóny 2018/2019 připomíná 70. výročí počátků DUKLY. Pyšnit se jím může každý(á), kdo majetkově významněji podpoří FK DUKLA Praha, např. koupí si permanentky, anebo kdo vloží libovolnou částku Kč do sezónní společné kasy 4D.

Prokázaná podpora klubu a vklady v kase se „přemění“ v DUKLÁKY zpravidla při bilanční posezónní sešlosti fanynek, fanoušků a osobností klubu. V následujících sezónách násobní donátoři obdrží násobné DUKLÁKY. Adresní donátoři dostanou posléze ještě i Ročenku DUKLÁK, se seznamem donátorů, vyúčtováním kasy, umístěním všech ligových mužstev klubu aj.

Bankovní účet společné kasy (v sezóně 2018/2019 na jméno A. Jánský) má číslo 3053343123/0800. Hotově lze platit správcům projektu. Příjmy peněz se potvrzují.

Každá úložka do kasy, v postupné řadě čísel od jedničky za sebou, se v sezóně 2018/2019 stává zároveň losem tomboly posezónní sešlosti o duklácké tričko s podpisem P. Nedvěda.

Neprodejná mince DUKLÁK není platidlem. Dokazuje však, že majitel je dukláckým donátorem a klubovým abonentem. Počet i úhrnný nominál držených DUKLÁKů mohou mít vliv na výši i druhy věrnostních benefitů, abonentních a partnerských výhod.

Peníze ze sezónní kasy se užijí na nové DUKLÁKY, ročenku vč. poštovného a celý zbytek ve prospěch mládežnického sociálního programu klubu.

V premiérové sezóně 4D 2018/2019 si asociační snažení prvně vzali na starost a svojí ctí a majetkem ručí za kasu, fanouškům i klubu známí, Petr Hamoň (608069589), Antonín Jánský (737170022) a Jiří Novák (731630088); internet: www.duklaky.estranky.cz, email: antonin.jansky.ez@seznam.cz.

Následující ročníkové správce 4D vybere a domluví zpravidla posezónní sešlost.

*****

Duklácká rodina, chcete-li asociace, je nečlenskou pospolitostí všech dukláků a duklaček a dalších subjektů s nějakým dukláckým odérem. Není ničím nově vzniklým, existuje už 70 let. V jubilejním roce 2018 se jen začal užívat asociační slogan a rozvíjet projekt „Dukláci Dukle, Dukláky duklákům“ (4D) k oživení duklácké komunity. Příznivci, kteří majetkově přímo či nepřímo podpoří FK DUKLA Praha, nebo vloží své peníze do sezónní společné kasy projektu, stanout se jeho donátory, a tohle stvrzuje sezónní mince „DUKLÁK“. Majitel DUKLÁKu má šanci na věrnostní a abonentní výhody klubu, fanshopu a dalších, kteří s 4D najdou platformu spolupráce. Mince DUKLÁK je novodobým a raritním osvědčením dukláctví (na majitele), bez potřeby členství. Nic nebrání, aby členové a členky Odboru přátel TJ Dukla Praha i DUKLA KLUBU, na DUKLÁKy také dosáhli, možná i jen tím, že řádně platí spolkové členské příspěvky; součástí duklácké rodiny a tedy i asociace 4D přirozeně jsou. Je to jen otázka domluvy k sounáležitosti a důvěry. Projekt duklácké fanouškovsko-klubové asociace je nový, vyvíjí se za pochodu. Otevřený je všem zájemcům, nápadům, radám, organizační spoluúčasti a pomoci. Momentálně je důležité umět tohle všem stranám sdělit a vysvětlit. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu