První z dvojice zápasů proti Teplicím proběhne v pátek v rámci MOL Cupu

13. 11. 2018 | Redakce

První z dvojice zápasů proti Teplicím proběhne v pátek v rámci MOL Cupu

Zajímavá situace nastala díky losu MOL Cupu – Dukla se s Teplicemi utká dvakrát za sebou, poprvé tento pátek od 17.00 v pohárovém utkání, podruhé příští týden v lize. Oba zápasy budeme hostit na Julisce, prvně v sezoně se v rámci MOL Cupu utkáme s prvoligovým celkem.

Hrát pohárové utkání v reprezentační pauze se pro Duklu pomalu stává tradicí. V té říjnové jsme zavítali na půdu Viktorie Žižkov, v listopadové vyzveme doma Teplice. Dukla tedy i v reprezentační pauze funguje v ligovém režimu, hráči dostanou volno až o víkendu. 

Teplice se do osmifinále MOL Cupu probojovaly díky vítězství nad divizní Admirou Praha (6:0) a třetiligovým LOKO Vltavín (2:1). V minulé sezoně skončily své tažení právě ve třetím zápase, kdy je vyřadil druholigový Hradec Králové. V lize jsou Teplice na 10. místě a mají 16 bodů. Z posledních pěti ligových zápasů dvakrát vyhrály, dvakrát prohrály a jednou remizovaly. V realizačním týmu hlavního trenéra Stanislava Hejkala v klubu působí Pavel Drsek, bývalý asistent a hlavní trenér Dukly, návrat na Julisku v roli soupeře pro něj může být zajímavý.

Dukla sehrála v MOL Cupu vítězné utkání na půdě třetiligového Písku (2:0) a těsně porazila druholigovou Viktorii Žižkov na jejím hřišti (1:0). Zatím je úspěšnější než v minulé sezoně, kdy vypadla ve třetím kole prohrou s třetiligovými Domažlicemi. V lize jsme bohužel stále na posledním místě, kam jsme spadli po vysokých prohrách se Slavií a s Jabloncem. Máme 11 bodů, o 5 bodů méně než náš páteční soupeř. V posledním ligovém kole jsme remizovali 0:0 s Mladou Boleslaví, v zápase jsme získali hrozivé množství žlutých karet – celkem 6. Daniel Tetour dostal dokonce červenou a proti Teplicím si nezahraje.

Podle vzájemných statistik zápasů Dukly s Teplicemi to vypadá lépe pro Teplice, které zvítězily 7x. Dukla vyhrála 5x a 3x se remizovalo, gólové skóre je 23:22 pro Duklu. Když se ale podíváme čistě na zápasy na Julisce, dokázaly nás Teplice porazit jen dvakrát.

Vstupné na pohárové utkání je 100 korun, permanentkáři mají vstup volný v rámci své sezonní vstupenky. Držme palce klukům z Julisky, uvidíme se v pátek!

 

Fotogalerie


Partneři klubu