FANSHOP

Dukla vyhlíží Jablonec

2. 11. 2018 | Redakce

Dukla vyhlíží Jablonec

Patnáctá Dukla se v sobotu utká se 6. Jabloncem. Zápas začne na Julisce v 17.00, přičemž Dukla se bude chtít posunout do bezpečnějších vod tabulky a Jablonec vzhlíží k pohárovým pozicím.

Jablonec pod vedením trenéra Petra Rady chytil dobrou formu, z posledních 5 zápasů vyhrál 4 a v jednom remizoval. Na kontě má 23 bodů, na čtvrtou Spartu ztrácí jen 3 body. S 24 nastřílenými góly patří Jablonec mezi nejofenzivnější týmy ligy, jeho nejlepším střelcem je šestigólový Michal Trávník. Dobře si vede také v Evropské lize. Kvůli prohře s Karvinou v osmifinále MOL Cupu ale do další fáze Poháru nepostupuje.

Dukle se poslední utkání nevyvedlo, Slavii podlehla v Edenu 1:4. Před tím měla úspěšnou šňůru, kdy z pěti zápasů posbírala 10 bodů a slavila také postup v MOL Cupu přes Viktorii Žižkov. Když jsme hráli naposled doma na Julisce, porazili jsme 1:0 Opavu, na to bychom také rádi navázali. „Druhý zápas v řadě proti týmu, který hraje Evropu a v lize dominuje. Tentokrát nemáme kam uhnout a chceme minimálně sobě a fanouškům ukázat, že výkon na Slavii byl výjimka. Potřebujeme agresivitu a sebevědomí. Jablonec má konsolidovaný kádr s řadou hodně šikovných hráčů, budeme chtít využít náročný program soupeře a konečně se zlepšit ve finální fázi, kde máme rezervy,“ řekl k nadcházejícímu střetnutí trenér Dukly Roman Skuhravý.

V minulé sezoně jsme s Jabloncem u nich remizovali 2:2, na Julisce jsme Jablonci podlehli 0:1. V historii české první ligy jsme spolu hráli 14x. Celkem 6x vyhrála Dukla, 3x Jablonec a 5x se remizovalo. Gólové skóre je 29:22 pro Duklu.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Martin Nenadál s asistenty Zdeňkem Dobrovolným a Ondřejem Kožárem, čtvrtým rozhodčím bude Ondřej Pechanec. Jako delegáti dorazí JUDr. PhDr. Petr Mlsna Ph.D. a Radim Adamec. 

Poslední utkání soupeře

FK Jablonec - FC Slovan Liberec 0:0

FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lishka, Hanousek - Hübschman (C) - Masopust, Trávník, Považanec (87. Kubista), Jovovič (46. Acosta) - Ikaunieks (64. Doležal).

FC Slovan Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný, Breite (C), Ševčík, Pešek (70. Aarons) - Oscar - Oršula (64. Pázler).

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - FK Jablonec 0:1 (0:0)

Branky: 64. Lischka. 

FK Dukla Praha: Rada (C) – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný – Bilovský, Holík (62. Doumbia), Tetour – Miloševič (72. Djuranovič), Holenda, Koreš (70. Schranz).

FK Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník, Považanec (83. V. Kubista) – Masopust (46. Zelený), Chramosta (79. Doležal), Jovovič.

 

Fotogalerie


Partneři klubu