PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ
    FANSHOP

Ján Ďurica: Proti Opavě se ukázal týmový duch

22. 10. 2018 | Redakce

Ján Ďurica: Proti Opavě se ukázal týmový duch

Dukla porazila v neděli Opavu 1:0 díky gólu z 89. minuty, který po rohovém kopu vstřelil Ján Ďurica. Slovenský stoper už má na kontě dva přesné zásahy a podle trenéra Romana Skuhravého je pro Duklu klíčovým hráčem.

Bylo dnešní vítězství šťastné i tím, že gól padl až v závěru a z rohového kopu?
Ano, bylo. Měli jsme tam dost šancí, bojovali jsme, ale dnes to bylo i o trpělivosti. Gólu jsme se dočkali až na konci, o to jsme teď šťastnější, místo jednoho bodu máme tři. Dukla oslavila své 70. výročí a my jsme rádi, že jsme jí k tomu nadělili vítězství.

Motivoval vás trenér Skuhravý nějak speciálně, protože je Opava jeho bývalý tým?
Vůbec ne. My se připravujeme na každého soupeře stejně, ať je to Sparta, Slavia nebo Opava. My se musíme soustředit na sebe a motivací je pro nás vítězství. Tam, kde se Dukla nachází teď, tam není její místo. Musíme postupnými kroky postupovat vzhůru a já jsem rád, že můžu být při tom.

Gól jsi slavil hodně emotivně, bylo to tím, že jsi ho dal až v 89. minutě?
Já góly slavím vždycky. Je jedno, kdo dá gól, pro mě je důležité, že se proti Opavě ukázal týmový duch, všichni jsme bojovali jeden za druhého, a proto jsme vyhráli.

Když se to sečte i s Pohárem, máme třetí výhru v řadě a konečně nejsme poslední. Čím to, že se Dukla zvedá?
Důvodů je víc. Přišel nový trenér, začali jsme hrát víc kombinačně, dozadu je to dobré. Škoda, že se před zápasem zranil Nikola Raspopovič, ale Ivan Ostojič na stoperu odehrál výborný zápas. Máme motivaci, chceme jít nahoru, pokračovat dál v dobrých výsledcích. Víme, že nás čeká těžký zápas na Slavii, takže je potřeba se dobře připravit.

Chybí ti jeden gól k tomu, aby z tebe byl nejlepší střelec týmu. Láká tě to?
Budu se o to snažit! Pro mě je ale důležité, abychom hlavně góly nedostávali. Jak dozadu, tak dopředu je to práce celého mužstva. Trefil jsem se teď dvakrát po sobě, doufám, že v tom budu pokračovat a budeme sbírat bodíky.

Pomůže nám psychicky, že už nejsme poslední?
Zatím je brzo se dívat na tabulku, ještě na ni nehledíme. Myslím, že jsme na tom psychicky dobře.

 

Fotogalerie


Partneři klubu