PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ
    FANSHOP

Dukla s Opavou se utkají poprvé v ligové historii

19. 10. 2018 | Redakce

Dukla s Opavou se utkají poprvé v ligové historii

Nedělní zápas bude pro Duklu velice důležitý, utká se totiž s dalším celkem ze spodních vod tabulky – Opavou. Pokud zvítězíme, konečně se posuneme z posledního místa. Po našich zlepšených výkonech je to velkou motivací.

Opava postoupila do nejvyšší soutěže jako vítěz posledního ročníku druhé ligy, ještě jako druholigová slavila v sezoně 2016/17 postup do finále Českého poháru, u těchto úspěchů byl trenér Roman Skuhravý, který v září přišel do Dukly. Slezský klub nasbíral ve FORTUNA:LIZE zatím 10 bodů a je na 12 místě, na nováčka si tedy nevede špatně. V reprezentační pauze Opava postoupila výhrou nad Jihlavou do čtvrtého kola MOL Cupu. Tým vede jako hlavní trenér Ivan Kopecký, nejlepším střelcem je Nemanja Kuzmanovič se třemi zásahy.

Dukla má bodů 7, všechny získala v posledních čtyřech ligových utkáních (za výhry nad Karvinou a Libercem a za remízu se Zlínem). Stejně jako Opava i my jsme postoupili v MOL Cupu, a to díky výhře 1:0 nad Viktorií Žižkov. Nejlepším střelcem je Ivan Schranz, který se trefil třikrát. Ačkoliv se spolu Dukla a Opava v historii české nejvyšší soutěže ještě nikdy nestřetly, Roman Skuhravý tým soupeře dobře zná. „Mužstvo Opavy je konsolidované a dlouho spolu a v tom je jeho síla. Momentálně vycházejí z hlubšího bloku a spoléhají na standardní situace. Tým se opírá o rozestavení 5-3-2 nebo 5-4-1 a zajímavé individuality. My bychom rádi navázali na výkon z Karviné. Prezentovat se chceme kompaktní, agresivní hrou a silnou kombinací. V těchto zápasech rozhoduje sebevědomí a umění reagovat na vývoj zápasu.“

Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Královec s asistenty Kamilem Hájkem a Petrem Caletkou. Čtvrtým rozhodčím bude Jiří Houdek. Jako delegát je nominován Mgr. Ivo Chytil. Hraje se v neděli 21. října od 15.00 na Julisce. 

Poslední utkání soupeře

SFC Opava - Bohemians 1905 0:1 (0:0)

Branka: 68. Nečas.

SFC Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik (75. Jurečka), Svozil – Hrabina, Zavadil, Kuzmanović (C), Jursa (81. Janetzký), Zapalač – Kayamba (57. Puškáč), Smola.

Bohemians 1905:  Valeš – M. Dostál, Bederka, Krch (C), Schumacher – Reiter (75. Juliš, 90. Šmíd), F. Hašek, M. Hašek, Záviška – Nečas (78. Švec) – Yusuf Helal. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu