Ohlédnutí i současnost s fotbalovou Duklou v Českém rozhlase

3. 10. 2018 | Redakce

Ohlédnutí i současnost s fotbalovou Duklou v Českém rozhlase

V neděli 7. října 2018 moderuje nedělní Dobré ráno s Dvojkou Zuzana Maléřová. Pořad, provázený významnými osobnosti, které přinášejí posluchačům autorské osobité přemýšlení o životě a událostech, které je inspirují, patří dlouhodobě k nejposlouchanějším v rozhlasovém vysílání.

Autorka a průvodkyně nadcházející neděle zařadila do vysílání i připomenutí sedmdesátin našeho klubu, a to mimo jiné prostřednictvím vzpomínky na Otu Pavla, spisovatele, který zemřel před čtyřiceti pěti lety a prožil s fotbalisty Dukly její i své nejhezčí chvíle. Samozřejmě dojde i na ukázku z jeho knihy Dukla mezi mrakodrapy, zazní připomenutí životní cesty Josefa Masopusta a několik básniček z originálního čtecího kalendáře na rok 2019 Celá Dukla jedna báseň. 

Výpravný kalendář obsahuje kromě fotografií všech týmů Dukly včetně A týmu žen i několik stran autorských básní hráčů a hráček klubu od těch nejmenších až po A tým a je humorným i dojemným vyznáním Dukle. Nemá tudíž tradičních dvanáct stran, ale dvacet pět, v krásné grafické úpravě Filipa Skaláka bude v prodeji koncem tohoto měsíce. Na jeho titulní straně je básnička: " My jsme kluci z jedné party, Dukly Julisové, hráli tu už jako borci naši tatínkové. Dědečkové si tu hráli, je to kdysi, slavnou dobou dané, Masopustovi a jeho partě babičky tu zašívaly dresy roztrhané." Stejná básnička spolu s dalšími zazní i v nedělním vysílání. Hezký poslech! (ČR Dvojka, Dobré ráno s Dvojkou, od 5.00h do 8.00h., vstupy týkající se Dukly zařazeny v první a druhé hodině vysílání).

 

Fotogalerie


Partneři klubu