FANSHOP

Další úspěšný dívčí turnaj škol za námi

24. 9. 2018 | Redakce

Další úspěšný dívčí turnaj škol za námi

V sobotu 22. září 2018 uspořádala Dukla Praha letošní druhý turnaj základních škol v dívčím fotbale a zájem byl obrovský. Stalo se již tradicí, že se snažíme propagovat dívčí fotbal také formou turnajů, které organizujeme pro základní školy, zejména z nejbližšího okolí. Letos jsme si pospíšili a připravili fotbalový turnaj hned třetí zářijovou sobotu. Dívky se skutečně bavily!

Druhý turnaj v tomto roce proběhl v sobotu 22.9.2018 v areálu Dukly Praha na Praze 6, kde přes rok trénují i malé fotbalistky Dukly.

Úvod programu již tradičně patřil pořádné rozcvičce, kterou musí začít každý správný fotbalový trénink. Všechna děvčata se s chutí zapojila a za hlasitého hudebního doprovodu rozhýbala celé hřiště. Do turnajového dění se zapojil i oblíbený huňatý maskot Dukly, který se dívkám na hřišti občas trochu pletl pod nohy. Co mu chybělo ve fotbalových dovednostech, nahrazoval dobrou náladou, se kterou se proplétal mezi přítomnými dětmi.

Školy, které pro tuto akci oslovujeme, jsou zejména z Prahy 6 a okolí. Vybíráme je hlavně podle jejich polohy, a to kvůli dojezdové vzdálenosti od tréninkových ploch, které Dukla Praha ženy využívá. Pokud by některá z dívek chtěla po absolvování turnaje začít hrát fotbal, nebude mít dlouhou a složitou cestu na trénink.

Na turnaji jsme mohli vidět týmy ze ZŠ Antonína Čermáka, ZŠ Dědina, ZŠ Roztoky poslala do boje dokonce dva týmy a k ní se nakonec přidala i ZŠ Horoměřice. Poslední tým byl složený z nejmenších baletek, které se nesoutěžně zapojily do turnaje. Všechny hrály statečně a každá z dívek za svou snahu a bojovnost obdržela diplom. Za krásné sportovní výkony si zasloužily medaili a pár drobných dárků na památku. Nejúspěšnější týmy získaly krásný pohár.

Dle ohlasů od rodičů zúčastněných děvčat, se tato akce opět hodně líbila. Některé dívky se přijdou podívat na trénink hned v následujícím týdnu po turnaji. Jsme moc rádi, za tyto pozitivní ohlasy a budeme se těšit na nějakou další sportovní akci, na které se uvidíme a potkáme další nadějné sportovkyně.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným trenérům a dalším lidem, kteří nezištně pomáhali s hladkým průběhem akce. Velký dík patří klubu Dukla Praha ženy jako hlavnímu organizátorovi této akce, školám i rodičům všech hráček

Během celého turnaje měli možnost dívky i diváci navštívit občerstvení, ve kterém bylo krom jiného k dostání několik druhů zákusků, které napekly maminky fotbalistek Dukly z kategorie WU9. Tímto bychom jim rádi poděkovali za ochotu do akce investovat svůj čas i pekařský um. Všem moc chutnalo. Těšíme se na další akci.

 

Fotogalerie


Partneři klubu