PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott
    FANSHOP

Do A týmu přichází Ján Ďurica

5. 9. 2018 | Redakce

Do A týmu přichází Ján Ďurica

Slovenský stoper Ján Ďurica se dnešním dnem stává posilou Dukly Praha. Ve středu odpoledne hráč absolvoval v Praze poslední zdravotní testy, poté se přesunul za majitelem fotbalové Dukly Petrem Pauknerem a v podvečer své působení stvrdil podpisem smlouvy. Tu má v Dukle do konce sezony.

Šestatřicetiletý střední obránce Ján Ďurica je velkým jménem slovenského fotbalu, za reprezentační tým našeho souseda odehrál 91 zápasů a vstřelil 4 góly, účastnil se MS v Jihoafrické republice v roce 2010, kde odehrál všechna tři skupinová utkání Slovenska i osmifinálový zápas. Byl také na EURO 2016 ve Francii, kde Slovensko došlo do osmifinále.

Na klubové úrovni nejprve působil v Dunajské Stredě a v klubu Artmedia Bratislava, se kterým získal v sezoně 2004/05 ligový titul a v sezoně 2003/04 Slovenský fotbalový pohár. Poté pokračoval do Ruska, v letech 2006-2008 nastupoval za Saturn Ramenskoje a v letech 2009-2016 spojil své jméno s Lokomotivem Moskva, se kterým v sezoně 2013/14 získal Ruský fotbalový pohár a v následující sezoně si za Lokomotiv zahrál Evropskou ligu. Jeho posledním působištěm byl turecký Trabzonspor.

Ján Ďurica přichází jako volný hráč. V Dukle by měl zkušený borec pomoci s defenzivou, vedení také věří, že bude působit jako tahoun mladé kabiny. „Poslední dva roky jsem strávil v Turecku a po ukončení smlouvy jsem ještě chtěl hrát fotbal. Majitel Dukly projevil zájem, jsem rád, že jsem tu. Vím, že se Dukla nenachází v dobré situaci, ale přišel jsem jí pomoct a věřím, že společnými silami se odrazíme ode dna,“ řekl Ďurica po podpisu.

„Z podpisu Jána mám radost, protože věřím, že přichází velmi dobrý hráč, který by mohl svými zkušenostmi a kvalitou pomoci i mladším. Myslím, že naši mladíci jsou šikovní a snaží se, ale že vedle sebe ještě potřebují zkušeného tahouna. Věřím, že tím Ján bude,“ řekl k nové posile majitel Dukly Petr Paukner.

 

Fotogalerie


Partneři klubu