Dívky z Prahy jedou hrát fotbal na Slovensko

30. 8. 2018 | Redakce

Dívky z Prahy jedou hrát fotbal na Slovensko

FK Dukla Praha má jednu z nejširších základen dívčího fotbalu v České republice a to i přes to, že je dívčí fotbal v tomto klubu poměrně mladou záležitostí. Zájem dívek trénovat a hrát na Dukle je známkou toho, že se zde hráčky cítí dobře a tréninky je baví.

V loňském roce na Julisku na pár dní zavítal dívčí klub CFT Academy ze Slovenska a letos (od 5. do 10.9.2018) jedou nejmladší duklačky hrát k našim východním sousedům. A nejen to. Dukla se na dálku stala jedním z hlavních organizátorů velké fotbalové akce na Slovensku. Čtyřdenního fotbalového festivalu se tak zúčastní více než 160 dětí z Česka, Slovenska, Polska i Ukrajiny. Akce se uskuteční u příležitosti 70. výročí fotbalu na Dukle a kromě sponzorů akci podpořila Česká fotbalová asociace, Slovenská fotbalová federace, Ministerstvo školství, Česká ambasáda na Slovensku, městská část Praha 6 i město Vranov nad Topľou.

Co dívky na tomto festivalu čeká

Celá akce začne dobrodružnou cestou, kdy většina dívek poprvé vyzkouší lůžkový vlak. Jak jinak na Slovensko než přes noc. Hned první den budou trénovat spolu s dívkami ze Slovenska. Společné tréninky povedou zkušení trenéři z Dukly a CFT Akademie. Z Prahy pojede celkem 30 dětí a to bez rozdílu výkonnosti. Na akci může každá hráčka, kterou fotbal baví a každá dívka si i pořádně zahraje. Odpolední i večerní program se opět uskuteční společně s dívkami z akademie. V plánu je také bazén, letní kino na náměstí nebo posezení u ohně.

Druhý den dívky čeká olympiáda a výkonnostní měření dle světových testů. Srovnání nejen fotbalových, ale i atletických a gymnastických dovedností. Den pak zakončí fotbalový turnaj 3 na 3. Další dva dny jsou již věnovány turnaji dívek a chlapců, kde svou účast přislíbily dívky z Ukrajiny a Polska. Tyto turnaje jsou díky sponzorům, mezi které patří hlavní sponzor Cashback portál Plná Peněženka, Klark s.r.o., Reusch, Jersey .... a samozřejmě Dukla a CFT Akademie, bohatě zajištěny cenami tak, aby každá hráčka byla za svůj výkon odměněna.

Akce takového rozsahu se zatím v Česku ani na Slovensku nekonala a zasluhuje si velkou podporu. Nejen chlapce, ale i dívky je dobré vést ke sportu. Je důležité prohlubovat jejich lásku k pohybu, hravost i samostatnost. Na Slovensko jedou nejen dívky z Dejvic a okolí, ale také děvčata z Lysolaj, Nebušic, Horoměřic nebo Roztok. Věříme, že si to všechny užijí a po svém návratu se podělí o své zážitky.

 

Fotogalerie


Partneři klubu