Dukla míří na Baník

24. 8. 2018 | Redakce

Dukla míří na Baník

Dlouhá cesta, horká půda a velmi těžký zápas – to nás čeká v rámci sobotního výjezdu do Ostravy. Výkop je v plánu na 17 hodin.

Baník, který se ještě v minulé sezoně trápil a v podzimní části získal pouze 11 bodů, vletěl do nového ročníku jako kometa. Z dosavadních pěti zápasů vyhrál čtyři, prohrál jen se Slováckem a je s 12 body na 4. místě – za Plzní, Spartou a Slavií. Velkým tahounem je opět Milan Baroš, který proti Příbrami dokonce zaznamenal hattrick. Tým ale prokázal, že nestojí jen na něm. V 5. kole ostravský matador absentoval, Baník přesto porazil Olomouc 4:1 a hattrick tentokrát nastřílel Dame Diop. Celkově už dal Baník soupeřům 10 gólů.

V posledním vzájemném a velmi vypjatém zápase Dukla doslova vybojovala nad Baníkem na jeho hřišti výhru 2:1 a udělala klíčový krok k záchraně. V letošní sezoně jsme zatím bez bodu a už bychom potřebovali, aby se k nám obrátilo štěstí. „Čekám ještě daleko lepší atmosféru, než jakou jsme tam zažili naposled na jaře, protože Baník odstartoval sezonu velmi dobře a diváci je poženou. Jejich hráči určitě budou sebevědomí, ale my tam nepojedeme s tím, že chceme dostat nálož. Chceme hrát fotbal a chceme se prosadit a konečně bodovat,“ řekl v týdnu před zápasem trenér Pavel Drsek.

Vzájemné historické bilance hovoří pro Duklu. Z 12 zápasů jsme 8x slavili výhru, 3x se remizovalo a jen 1x jsme prohráli. Gólové skóre je 22:10 v náš prospěch.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Jan Macháček s asistenty Markem Podaným a Valterem Bočkem, čtvrtým rozhodčím bude Jakub Vojkovský. Delegátem zápasu bude JUDr. PhDr. Petr Mlsna, Ph.D.

Poslední utkání soupeře

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 1:4 (0:2)

Branky: 79. Dvořák - 3. Fillo, 13., 60. a 77. Diop. 

SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký (64. Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach (64. Dvořák) – Hála (46. Texl), Plšek, Houska, Falta – Nešpor.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman (77. Granečný) – Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer – O. Šašinka (67. J. Šašinka), Diop (85. Jirásek).

Poslední vzájemné utkání

FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha 1:2 (1:1)

Branky: 90.+1. Baroš - 38. Brandner, 67. Kušnír.  

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Psyché, Granečný - Hlinka - Fillo, Hrubý (71. Poznar), Jirásek (46. Diop), De Azevedo - Baroš.

FK Dukla Praha: Rada - Kušnír, Ostojič, Bezpalec, Miloševič - Brandner (90.+ 4 Douděra), Holík (79. Hanousek), Bilovský - Schranz (73. Preisler), Holenda, Podaný.

 

Fotogalerie


Partneři klubu