FANSHOP

Se Slováckem zahájíme 5. kolo

16. 8. 2018 | Redakce

Se Slováckem zahájíme 5. kolo

V pátek přijede na Julisku 1. FC Slovácko, se kterým Dukla vzájemným zápasem zahájí páté kolo FORTUNA:LIGY. Začínáme v 18:30, stadion se otevře o hodinu dříve.

Slovácko v dosavadních 4 kolech 2x vyhrálo (2:1 nad Baníkem Ostrava a 3:1 nad Sigmou Olomouc) a dvakrát prohrálo a je se 6 body na 7. místě tabulky. Slušný vstup do sezony zvládl tým trenéra Michala Korduly i přes to, že se jeho kádr hodně proměnil. Hráčskou kariéru ukončil bývalý kapitán Veliče Šumulikoski, který byl v klubu už od roku 2013, do Sparty přestoupila dlouholetá brankářská jednička Milan Heča. Naopak z Letné přišel do týmu obránce Michal Kadlec, který právě ve Slovácku začal svou kariéru v české nejvyšší soutěži.

Dukla má za sebou čtyři kola bez bodu, tíživě na nás dopadl zejména debakl 4:0 v Příbrami. Tým si uvědomuje závažnost situace a připravuje se na pátek. „Slovácko je silný kombinační tým, který je výborně složený ze zkušených hráčů střední i mladší generace a dobře jim to funguje. Trošku rozhozené je to na brankáři, který je dobrý na lajně, ale ve hře už je to slabší. Tím, že odešel Heča, není jejich kombinace ze spoda taková jako v minulých letech. Je to ale rychlý kombinační mančaft, který se bude snažit hrát rychle nahoru, zároveň držet dobře balon, aby nás unavil, a v tom jim musíme zabránit. My budeme stoprocentně chtít být kvalitní na míči, dobře bránit – daleko líp, než v Příbrami – a samozřejmě budeme chtít zápas vyhrát,“ řekl trenér Dukly Pavel Drsek.

Historické bilance mluví pro Slovácko. Ze 14 vzájemných zápasů Dukla vyhrála jen dva. Slovácko slavilo vítězství 6x a 6x se remizovalo. Gólové skóre je 22:15 pro Slovácko. V loňské sezoně jsme se Slováckem na podzim remizovali 1:1 a na jaře jsme mu podlehli 0:2.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Jan Jílek s asistenty Jiřím Křížem a Petrem Celetkou, čtvrtým rozhodčím bude Pavel Franěk. Jako delegáti se dostaví Petr Hojslík a Emil Ubias. 

Poslední utkání soupeře

1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 3:1 (1:0)

Branky: 32. Hofmann, 73. Sadílek, 82. S. Hofmann - 54. Houska.

1. FC Slovácko: Daněk - Krejčí, Kadlec (70. Reinberk), Hofmann - Sadílek, Petr (61. Kalabiška), Navrátil (85. Machalík), Juroška, Havlík, Daníček - Zajíc.

SK Sigma Olomouc: Reichl - Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (76. Nešpor), Plšek, Houska, Pilař (61. Texl) - Yunis (65. Falta).

Poslední vzájemné utkání 

1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 39. Havlík, 45. Havlík (pen.).

1. FC Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, J. Krejčí, Divíšek – Daníček (C), Sadílek – Navrátil (70. Machalík), Havlík, Petr (79. Rezek) – Zajíc (62. Kubala).

FK Dukla Praha: Rada – Miloševič, Ostojič (46. Preisler), Jiránek, Podaný (46. Bilovský) – Hanousek (C), Bezpalec – Brandner, Néstor, Holík (73. Djuranovič) – Schranz.

 

Fotogalerie


Partneři klubu