FANSHOP

Krátký výjezd do Příbrami absolvujeme v sobotu

10. 8. 2018 | Redakce

Krátký výjezd do Příbrami absolvujeme v sobotu

V sobotu se vydáme na nejkratší mimopražský výjezd, vždyť z Dejvic to do Příbrami autem, v případě A týmu autobusem, trvá zhruba hodinu. Zápas začne na stadionu Na Litavce v 17.00 hodin. Co můžeme očekávat od letošního nováčka nejvyšší soutěže?

Příbram se vrátila zpět do první ligy přesně rok po sestupu. Ve druhé lize ukázala velké odhodlání a rychlým návratem mnoho fotbalových fanoušků překvapila. Středočeši postavili zajímavý tým, ve kterém zkombinovali zkušené hráče, jako jsou Miroslav Slepička, Rudolf Skácel nebo Jan Rezek, s nadějnými mladíky, z nichž nejvíc pozornosti určitě přitáhl dvacetiletý útočník Jan Matoušek, který v minulé sezoně jedenácti góly výrazně pomohl návratu Příbrami do první ligy a který čerstvě přestoupil do Slavie, v Příbrami však bude ještě minimálně na podzim hostovat. Ve třech zápasech nové sezony získala Příbram 4 body (za vítězství nad Bohemians a remízu s Teplicemi) a je na 9. místě.

Dukla neprožívá dobrý start sezony, všechny tři zápasy jsme prohráli a k sobotě vzhlížíme s nadějí na první body. Ačkoliv byl herní projev proti Plzni a proti Bohemians dobrý, nedokázali jsme ho přetavit ve výhru. „Příbram má slušně postavený tým, mladé a šikovné hráče doplňují zkušení, kteří tomu dávají rozum, hra se podle toho i odvíjí: tón udávají starší hráči, mladí jsou v pohybu, v tempu, dobře nabíhají. Teď se hodně mluví o Matouškovi, je to ohromně rychlý hráč, ale není to jen o něm, jsou tam i jiní, kteří dokáží vystřelit ze střední vzdálenosti nebo si dobře naběhnout. Bude to těžký zápas, ale rádi bychom konečně bodovali,“ řekl trenér Pavel Drsek.

Historické bilance jsou o něco příznivější pro Duklu, ze 12 vzájemných zápasů jsme vyhráli 4, 5x se remizovalo a 3x jsme prohráli. Gólové skóre je 15:15.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Jiří Houdek s asistenty Petrem Blažejem a Jaroslavem Kubrem, čtvrtým rozhodčím je Ondřej Berka. Jako delegáti dorazí Libor Zeman a Zdeněk Valeš.

Poslední utkání soupeře

FC Baník Ostrava - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 5., 22. a 51. Baroš

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš (81. O. Šašinka), Jirásek (64. R. Hrubý), Holzer (85. Granečný) – Diop, Baroš.

1. FK Příbram: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel – Fantiš, Kilián (57. Katidis), Květ, Matoušek, Jan Rezek (65. Průcha) – Hlúpik (46. Slepička).

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)

Branky: 1. a 62. Holenda, 90+2. Bilovský – 36. Suchan.

FK Dukla Praha: F. Rada – Miloševič, Šimůnek, Štetina, Podaný – Marek Hanousek (K), Daniel Tetour, Mustedanagič (58. Bilovský) – Juroška (82. Smejkal), Holenda, Koreš (72. Brandner).

1. FK Příbram: Hruška – Kvída (87. Kacafírek), Jiránek, Chaluš, Divíšek – Suchan, Trapp (75. Krameš) – Bazal (82. Ayong), T. Pilík, Rezek (K) – Linhart.

 

Fotogalerie


Partneři klubu