FANSHOP

Filip Rada: Nevěřil jsem, že se Příbram vrátí tak brzy

8. 8. 2018 | Redakce

Filip Rada: Nevěřil jsem, že se Příbram vrátí tak brzy

Ve 4. kole se Dukla vydá do Příbrami. Ta je ligovým nováčkem, do nejvyšší soutěže se vrátila po roce ve druhé lize. Ve třech kolech nasbírala čtyři body a usadila se na devátém místě tabulky, co nám o soupeři řekl brankář Filip Rada, který proti ní mnohokrát nastoupil v bráně?

Filipe, podle statistik už jsi proti Příbrami odchytal v lize 12 utkání, soupeře tedy dobře znáš. Jaký očekáváš zápas v sobotu?
Hrát se bude u nich a v Příbrami je to vždycky těžké. Těžký je ale každý venkovní zápas, jak jsme zjistili třeba minulý týden v Teplicích. Musíme se na to pořádně připravit.

Příbram se vrátila do ligy rok poté, co sestoupila, překvapilo tě, že to zvládli tak rychle?
Abych řekl pravdu, moc jsem nevěřil, že se vrátí tak brzy, když jsem viděl, kolik kluků jim odešlo. Po půlce sezony už jsem ale pochopil, že to myslí vážně, vzhledem k tomu, kolik nasbírali bodů a jak se jim daří. To už jsem si říkal, že to zvládnou.

Kteří hráči Příbrami jsou podle tebe nejlepší?
Z těch starších musím jmenovat Rudolfa Skácela, Petera Grajciara, Miroslava Slepičku – tito hráči mají velké zkušenosti, které mohou dál předávat, určitě jsou pro tým přínosem. Z mladých se hodně píše a mluví o Janu Matouškovi, osobně jsem ho ještě neviděl, ale přestoupil do Slavie, takže kvalitu určitě má. Musíme se na všechny pořádně podívat, ať už si konečně odvezeme nějaké body.

Zmiňoval jsi Slepičku, s ním už to vypadalo, že ukončí profesionální kariéru, začal bojovat v kleci, sledoval jsi to?
Ano, a překvapilo mě, že šel do klece v zápase MMA, ale vždycky měl dobrou robustní postavu, takže fyzické předpoklady tam byly. Asi si chtěl zkusit něco jiného, klobouk dolů, že se v tomto sportu postavil do zápasu, pamatuju si, že ten první hned vyhrál. Pak hrál fotbal v Písku, třetí ligu, a teď je zase v Příbrami – tam, kde s fotbalem začínal. Je vidět, že věk nerozhoduje, když se člověk cítí fyzicky a psychicky dobře. V přípravě dal pár gólů a už se trefil i v lize, Příbram bude určitě ráda, že ho má.

Zkusil by sis ty osobně zápas v kleci?
Já určitě ne. Podívám se na to rád, ale myslím, že na tenhle sport parametry fakt nemám (směje se). 

 

Fotogalerie


Partneři klubu