Teď začne
vojna!

Sezonu zahájíme s mistrovskou Plzní

16. 7. 2018 | Redakce

Sezonu zahájíme s mistrovskou Plzní

Tradice? Dukla zahájí letošní sezonu Fortuna ligy s Viktorií Plzeň, tak, jako tomu bylo již v minulém ročníku. Dukla tehdy prohrála 0:4, jak tomu bude letos se ukáže na Julisce už v pátek.

Statistiky ze zápasů s Plzní z minulé sezony nevypadají pro Duklu příliš povzbudivě. Na začátku uplynulého ročníku jsme Viktorii ve Štruncových sadech podlehli 0:4, v samotném závěru na Julisce nám Plzeň nadělila 5:1. Dukla se v prvním letošním kole bude ze všech sil snažit negativní statistiku zvrátit. Do sezony 2018/19 vstupujeme pod novým hlavním trenérem Pavlem Drskem, který Duklu provedl celou letní přípravou.

Plzeň hlásí 3 nové posily. Roman Procházka odehrál za Levski Sofia celkem 5 sezon, ve kterých si vyzkoušel jak nejvyšší bulharskou ligu, tak Evropskou ligu, ve které však Sofie vypadla už ve 2. předkole s Hajdukem Split. Další posilou Plzně je Nigerijec Ubong Ekpai (22), který má s českou ligou bohaté zkušenosti. Loňskou sezonu odehrál za Fastav Zlín, předtím působil ve Slovanu Liberec. Dohromady v české lize nastřílel 11 gólů. Třetí posilou je mladý záložník Pavel Bucha (20), jehož přestup ze Slavie sledovala snad celá fotbalová veřejnost. Bucha odehrál zatím v nejvyšší soutěži pouze jednu sezonu, jako nováček na hřišti setrval 201 minut. Plzeň před sezonou opustili například Václav Pilař (přestup do Sigmy Olomouc) nebo Andreas Ivanschitz.
Plzeňští ze sedmi přípravných utkání prohráli pouze jednou – 0:2 podlehli několikanásobnému mistru ukrajinské ligy Dynamu Kyjev. Nejvyšší výhru zaznamenali nad divizním Senkem Doubravka, kde vyhráli 7:0. Na soustředění vyrazil kádr mistra do Rakouska. Během přípravy musel trenér Pavel Vrba přemýšlet také nad Ligou mistrů, ve které má Plzeň na podzim zajištěný start v základní skupině. Tu si Plzeň naposled zahrála v sezoně 2013/14, památné zápasy si ale v Plzni dodnes dobře pamatují. Její počínání v nejlepší soutěži světa budou jistě s napětím sledovat milovníci fotbalu napříč Českou republikou.
Dukla má také velmi příjemnou bilanci z přípravných zápasů. Ze sedmi pětkrát vyhrála, prohrála pouze dvakrát, podlehla 0:2 Cottbusu ze třetí německé ligy a těsným výsledkem 2:3 bundesligové Herthě Berlín. „Plzeň docela známe, k trenérovi Pavlu Vrbovi mám obrovský respekt, což ale neznamená, že nebudeme chtít uspět. Když budeme hrát s Viktorkou desetkrát, tak se devětkrát může stát, že prohrajeme, ale podesáté, a to klidně může být teď v pátek, jim můžeme nějaký bod sebrat,“ řekl před zápasem hlavní trenér Dukly Pavel Drsek.

 

Fotogalerie


Partneři klubu