• Stará garda

• 21.06.2018

Stará garda Dukly sehrála zápas na oslavách ve Vinoři

V sobotu 16. června proběhly ve Vinoři oslavy 90 let místního fotbalu. V rámci příjemné akce se odehrál zápas mezi starými gardami Dukly a Vinoře.

Výkop provedl vynikající fotbalista, reprezentant a čestný občan Vinoře Jiří Čadek, který také společně se starostou místního Sokola Myronem Gawdunem poklepal na základní kámen výstavby nových kabin. Akce se zúčastnila celá řada fotbalových legend. Za Duklu nastoupili mezi jinými mistři Československa Oldřich Rott, Petr Rada, Jan Berger, ale i mladíci Günter Bittengel a Pavel Drsek. Dukla zvítězila 6:2, nešlo však ani tak o výsledek, jako o podívanou, zábavu a připomínku devadesátiletého výročí fotbalu ve Vinoři.

Zápas byl také poctou Jiřímu Čadkovi, který s Duklou Praha získal sedm mistrovských titulů a patřil k jejím oporám v době největší slávy. Jiří Čadek ve Vinoři žije, léta zde trénoval a těší se nevšední úctě a sympatiím místních obyvatel, kteří utkání navštívili v hojném počtu.

Děkujeme Vinoři za krásně strávenou sobotu na povedené akci a přejeme jejich fotbalu další dlouhá léta!