Setkání bývalých dorostenců Dukly Praha

14. 6. 2018 | Redakce

Setkání bývalých dorostenců Dukly Praha

V úterý dne 12. června 2018 v odpoledních hodinách se po delší době v restauraci „U Zvonu“ v Praze - Košířích sešli bývalí dorostenci FK Dukla Praha, kteří oblékali dres v letech 1955-1965.

První družstva mládeže se tvořila již v letech 1953-1954 u družstva kopané oddílu reprezentantů Ústředního domu armády (ÚDA). Mezi prvními trenéry a organizátory práce s mládeží byl trenér Bohumil Musil. Významného výsledku dosáhl dorost kopané v sezoně 1958/1959, kdy se stal „Přeborníkem republiky dorostu“ (mistrem Československa). Naši dorostenci o tento přebornický titul ve finálové skupině bojovali již po třetí. V této sezoně se dostavil mimořádný výsledek Musilovy trpělivé práce s dukelskými nadějemi.

První finálové utkání s TJ Gotwaldov se uskutečnilo v Gotwaldově (dnes opět Zlín) na stadionu na Letné a skončilo vítězstvím našich mladých fotbalistů v poměru 2:1 (rozhodčí: Martin Macko z Bratislavy). Odveta se uskutečnila v Praze na Sportovním stadionu na Strahově a naši dorostenci zvítězili vysoko 7:0 (rozhodčí: Obtulovič z Ružomberoka).

V příštím roce uplyne již 60 let, kdy mladí fotbalisté Dukly Praha poprvé a v dosavadní klubové historii zatím naposledy získali mistrovský titul.

Přítomní na začátku pěkného odpoledne uctili minutou ticha památku zesnulých trenérů, funkcionářů mládeže a svých bývalých spoluhráčů. V průběhu odpoledne se vzpomínalo na skromné a těžké začátky při vzniku našich mládežnických družstev a na některá pěkná utkání o mistrovské body.

Setkání pozdravil a popřál všem přítomným vše nejlepší z nejlepšího také předseda představenstva Ing. Bohumil Paukner.

 

Fotogalerie


Partneři klubu