PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert
    FANSHOP

Richard Polák: Postupem do ligy bychom chtěli poděkovat klubu za podporu

11. 6. 2018 | Redakce

Richard Polák: Postupem do ligy bychom chtěli poděkovat klubu za podporu

Dukelský tým U19 předvádí v této sezoně vynikající výkony. Nyní má před sebou baráž, ve které bude hrát o postup do I. celostátní dorostenecké ligy. O úspěšné jízdě svého týmu vypráví trenér U19 Richard Polák.

Richarde, působíš v Dukle jako trenér U19. Jak náročné je trénovat kluky, kteří jsou na přechodu mezi dospíváním a dospělostí?
Jelikož jsem já a také mí kolegové, trenéři Podolák a Mejdr, ve stejné životní fázi, nepřipadá nám, že by to bylo nějak náročné (smích). Navzájem se s hráči i ostatními členy našeho týmu (Jirka Uldrich a Rasťa Žitňan) doplňujeme a obohacujeme, a to jak ve fotbalovém, tak i v tom osobním životě, což z nás ve finále dělá dobře fungující tým.

V čem je největší síla tvého týmu?
Jednoznačně ve vytvoření jednotné a soudržné party, která si vyhoví jak po sportovní, tak po osobní stránce.

Byla pro vás první letošní porážka (s Hradcem Králové) šokem?
Abych byl upřímný, jsem za tuto porážku rád. Jak říká Zdeněk Haník: „Bolestná, ale očistná prohra je taková, kdy jsme museli vydat maximum, a přesto jsme odešli poraženi. Je důležité prohru vypít do dna, protože jedině z ní se rodí energie pro následnou výhru.“ Taková prohra to byla a má zásadní význam.

Projevuje se v závěru sezony únava?
Nepozorujeme na hráčích žádné velké projevy únavy. Máme docela široký kádr a naší snahou bylo rovnoměrně rozdělit zatížení mezi co největší počet hráčů, abychom se nějaké enormní únavě ke konci sezóny vyhnuli.

Baráž o účast v lize už máte jistou, je to pro tebe velký úspěch?
Baráž je první krok k tomu, abychom se mohli pokusit v příští sezóně hrát I. celostátní dorosteneckou ligu. Bylo to naším cílem. Je nutné vycházet jednak z dlouhodobých cílů, kterou je strategie přípravy mládeže, a jednak z krátkodobých cílů. Ve spolupráci s rodiči je naším cílem připravit mladé muže po stránce mentální na nároky života dospělých, vedle základních povinností ve vzdělávání je naučit samostatnosti a odpovědnosti za své činy a odpovědnosti vůči kolektivu, týmu, za který hrají, tj. vůči FK Dukla Praha. Krátkodobým cílem je pak vybojovat postup do I. dorostenecké ligy, tj. nejen vyhrát nebo umístit se na takovém místě tabulky, které by zajistilo hrát baráž o postup, ale z této baráže také do I. dorostenecké ligy postoupit.

Co očekáváš od bojů v baráži?
S tímto typem utkání nemám žádnou zkušenost, takže po pravdě nevím, co bych od toho měl očekávat. Jisté ale je, že se budeme snažit hrát náš fotbal, kterým se prezentujeme po celou dobu letošní sezony.

Co by pro tebe znamenal postup do ligy?
Pro mě nic, zatím pokaždé, když se mi podařilo postoupit, změnil jsem pak klub nebo tým (smích). Pro klub by to znamenalo, že všechny dorostenecké kategorie by hrály nejvyšší soutěže. Bylo by to skvělé.

Věříš, že postup zvládnete uhrát?
Věřím, protože všichni v klubu nás podporují a vytvořili nám skvělé podmínky. My bychom jim za to takhle chtěli poděkovat.

Barážové zápasy odehraje dukelský tým U19 ve dnech 13. 6. a 16. 6. proti Meteoru Praha. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu