PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer
    FANSHOP

Na závěr proti mistrovi

21. 5. 2018 | Redakce

Na závěr proti mistrovi

Tak, jak to všechno začalo, to i končí. Na konci července otevřela Dukla sezonu na půdě Viktorie a nyní v ligové derniéře se pořadatelské role klubů prohodí. Na Julisku dorazí novopečení mistři z Plzně.

Před výkopem letošního ročníku mával generální manažer Viktorie Adolf Šádek na tiskové konferenci symbolicky s klacíkem, aby naznačil, s čím vstupuje jeho klub do ligy v porovnání s mohutným zbrojením tanků Sparty a Slavie. Sázka na staré a prověřené se Plzni vyplatila. Díky nevídané dominanci v podzimní části sezony si již v zimě téměř zajistila mistrovský titul, vždyť i Jaroslav Tvrdík na dálku gratuloval. Na jaře už to taková krasojízda nebyla, ale pronásledovatelé Plzně rozhodně nebyli stoprocentní, a tak si mohli viktoriáni kolo před koncem potěžkat trofej pro mistra ligy, a co je možná ještě cennější, zajistili si účast v základní skupině Ligy mistrů pro nadcházející rok a z toho plynoucí přívaly peněz.

Ačkoli Plzeň na jaře nepředváděla to, co se od ní po suverénním podzimu čekalo, dokázala dát v minulém kole díky vítězství 2:1 nad Teplicemi definitivní punc na svůj ligový triumf. „Jsem rád, že po fantastickém podzimu a trošku složitějším jaru jsme uhráli titul, který znamená skupinu Ligy mistrů, což je super. Můžeme se v klidu připravovat, čeká nás hodně práce. Jaro nebylo optimální, ale já vždycky všechno sčítám. Z tohoto pohledu jsme byli nejlepší, zaslouženě jsme vyhráli. Jarní část je vždycky mnohem obtížnější. Letos se to opět ukázalo. Spousta mužstev bojuje o holý život, spousta hraje o poháry. Krizové pro nás byly hlavně domácí zápasy. Neporáželi jsme mužstva, která jsme porážet měli. Komplikovalo nám to život, měli jsme být mnohem suverénnější. Všichni jsme byli nespokojení. Nakonec jsme ale získali 63 bodů, které znamenají prvenství, další navíc můžeme přidat v posledním zápase na Dukle. Jsem spokojený,“ přidal své hodnocení ročníku trenér mistrovského týmu Pavel Vrba.

Dukla v minulém kole již měla matematickou jistotu záchrany, stejně tak i její soupeř. Zápas s Mladou Boleslaví tak nenabízel souboj dvou sestupem ohrožených plných emocí a nervů. O výsledku rozhodl jediný gól, který dal v prvním dějství Rus Nikolaj Komličenko, a když Holendovo zakončení ze závěru první půle vyhlavičkoval Chaluš z brankové čáry, mohli domácí slavit vítězství, díky kterému se v tabulce posunuli právě před Duklu.

Dukla nemá s Plzní zrovna pozitivní bilanci. V novodobé historii dokázala zvítězit pouze jednou, dvakrát uhrála remízu a desetkrát odcházela poražena. Ono jediné vítězství se datuje do 1. srpna 2015 a zařídil jej gólem v 77. minutě Tomáš Berger. Od té doby však nikdo další v dukelském dresu nedokázal rozvlnit síť za jakýmkoli plzeňským gólmanem. Naopak nejvíce branek v jednom utkání padlo v sezoně 2011/2012, kdy na Julisce zvítězila Plzeň v poměru 4:2.

I když dosavadní historie vzájemných zápasů není zrovna příznivá pro dejvický tým, asi nikdo nedokáže dopředu odhadnout výsledek sobotního duelu. Plzeň bude mít v nohách několikadenní oslavy titulu a Dukla se bude chtít se svými fanoušky rozloučit nejlepším možným způsobem: Skalpem úřadujícího mistra. Na Julisce se tedy dají v posledním ligovém kole čekat zajímavé věci!

 

Fotogalerie


Partneři klubu