PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček
    FANSHOP

Je tu domácí dohrávka se Slavií

13. 5. 2018 | Redakce

Je tu domácí dohrávka se Slavií

Na pondělí 14. května připadla dohrávka 28. kola HET ligy, v němž na Julisku přijede z nedalekých Vršovic Slavia Praha. S ní pravděpodobně dorazí i velký počet sešívaných fanoušků, kteří stále věří v zisk mistrovského titulu. Zápas začíná v 18.00 hodin.

Protože Plzeň o víkendu pouze remizovala se Slováckem, drží Slavia naději na obhajobu poháru pro mistra ligy. Do zápasu s Duklou tak dá všechno a vstoupí do něj povzbuzena posledním domácím vítězstvím, kdy v Edenu suverénně přehrála Plzeň 2:0. Na druhém místě má tři kola před koncem soutěže 53 bodů, o 7 méně než první Plzeň. Jejím nejlepším střelcem je jedenáctigólový Milan Škoda. Tým trenéra Jindřicha Trpišovského je celkově druhý nejofenzivnější, do branek soupeřů už nastřílel 44 gólů. Slavia je čerstvým vítězem MOL Cupu, ve čtvrtečním finále porazila 3:1 Jablonec.

Dukla má za sebou také úspěšné kolo. Na půdě Karviné zvítězila minulý týden 3:1. Se 32 body je nyní na 9. místě tabulky a dobré výkony z posledních kol by ráda potvrdila i v posledních třech zápasech sezony. Proti Slavii je ovšem varováním podzimní výsledek vzájemného zápasu, kdy Dukla odjížděla z Edenu s porážkou 0:5. Do zápasu nám budou chybět Jan Holenda a Lukáš Holík, kteří mají jeden zápas stopku za čtyři žluté karty. „Slavia je posílena dvěma silnými výkony i výsledky s Plzní v lize a s Jabloncem v MOL Cupu. Jejich projev se již z větší části stabilizoval, změn udělali hodně. Víme, že to bude velmi těžké utkání, které nás prověří absolutně po všech stránkách. Musíme hrát na hranici svých možností, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Oběma týmům jde o hodně a k tomu je třeba odpovídajícího výkonu. Věřím, že podporu vytvoří i diváci, kterých se čeká víc než obvykle,“ řekl k utkání kouč Dukly Jaroslav Hynek.

V novodobé dukelské historii se spolu týmy střetly třináctkrát a Dukla v nich stále čeká na své první vítězství. Sedmkrát se remizovalo a šestkrát Dukla prohrála. Gólové skóre je 18:7 pro Slavii.

Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu s asistenety MUDr. Jiřím Moláčkem a Janem Patákem. Čtvrtým rozhodčím bude Ondřej Ginzel. Za delegáty přijedou Ladislav Dofek a Zdeněk Duda. 

Poslední utkání soupeře

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Branky: 16. Řezník (vlastní), 58. Tecl

SK Slavia Praha: Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Hromada (80. Danny) – Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (87. Kúdela) – Tecl (76. Škoda).

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Havel, Hubník, Řezník, Limberský (77. Kovařík) – Zeman, Hořava, Čermák (81. Chorý), Hrošovský, Kopic – Bakoš (46. Krmenčík).

Poslední vzájemné utkání

SK Slavia Praha - FK Dukla Praha 5:0 (2:0)

Branky: 9. a 32. Škoda, 55. a 65. Zmrhal, 82. Souček

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček – Zmrhal (81. Altintop), Hušbauer, Danny (66. Sýkora), Stoch – Škoda (71. Necid)

FK Dukla Praha: Rada – Preisler, Holek (67. Bezpalec), Jiránek, Podaný – Miloševič, Mustedanagič (60. Holík), Tetour – Schranz, Holenda, Koreš (60. Djuranovič)

 

Fotogalerie


Partneři klubu